MKS Selgros Lublin odpadł z Pucharu Zdobywców Pucharów

know
Piłkarki MKS Selgros Lublin wygrały rewanżowy mecz z Vipers Kristiansand 25:22 ale mimo to odpadły z Pucharu Zdobywców Pucharów.

Tym samym lubelski zespół zakończył występy w europejskich pucharach w tym sezonie i podopieczne duetu trenerskiego Sabina Włodek, Monika Marzec mogą skupić się na walce o krajowe trofea – mistrzostwo i Puchar Polski.

MKS odpadł z PZP, bo fatalnie zaprezentował się w pierwszej połowie. Przeciętnie grające Norweżki wykorzystały wszystkie słabości lublinianek i po kwadransie gry prowadziły 7:3. Najwyższa przewaga Viper wynosiła pięć trafień, ale ostatecznie do przerwy przyjezdne wygrywały 12:8.

W drugiej części mistrzynie Polski rzuciły się do odrabiania strat. Zaczęły grać skuteczniej i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 41 min. Joanna Szarawaga zdobyła bramkę kontaktową – 14:15. Lubelscy kibice do końca wierzyli, że drużynie uda się odrobić straty sprzed tygodnia, ale po końcowym gwizdku, to Norweżki – mimo porażki – cieszyły się z awansu do kolejnej rundy.

MKS Selgros – Vipers Kristiansand 25:22 (8:12)