MKS Selgros Lublin lepszy od Vistalu Gdynia

know
Piłkarki MKS Selgros lepsze od Vistalu Gdynia
Piłkarki MKS Selgros lepsze od Vistalu Gdynia Jakub Hereta
MKS Selgros Lublin pokonał Vistal Gdynia. Stało się tak, mimo że w pierwszej połowie to rywalki dominowały na boisku.

Obecność w składach obu drużyn kilku reprezentantek Polski, które w grudniu wywalczyły czwarte miejsce na mistrzostwach świata, zwiastowała spore emocje. Samo spotkanie nie stało wprawdzie na najwyższym poziomie, ale walka o zwycięstwo toczyła się niemal do ostatnich minut (w 49 min, był remis 20:20).

Po pierwszej połowie zespół z Gdyni prowadził 12:10. Lublinianki w tym okresie słabo spisywały się w ataku. Grały nieskutecznie i popełniły aż 10 błędów własnych.

Po zmianie stron mistrzynie Polski wybiegły na parkiet z większą energią i wolą walki. Wprawdzie to rywalki zdobyły pierwszą bramkę, ale zaraz potem pięć trafień z rzędu zaliczyły lublinianki i po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszły na prowadzenie.

W ataku rozrzucała się głównie Alesia Mihdaliova, która w tej części zdobyła sześć bramek. Przez cały mecz bramkę rywalek „bombardowała” Marta Gęga, a tuż przed ostatnim gwizdkiem pierwszego gola po powrocie do gry po kontuzji rzuciła Joanna Drabik.

W sobotę kolejne emocje w hali Globus. Do Lublina zawita norweski Vipers Kristiansand, na mecz rewanżowy w Pucharze Zdobywców Pucharu (godz. 18). MKS ma do odrobienia sześć bramek.

MKS Selgros Lublin – Vistal Łączpol 26:22 (10:12)