MKS Selgros: Dunki po raz drugi rozgromiły lublinianki

Krzysztof Nowacki
MKS Selgros: Dunki po raz drugi rozgromiły lublinianki archiwum
W meczu rewanżowym ćwierćfinału Pucharu Zdobywców Pucharów duński FC Midtjylland wysoko pokonał MKS Selgros

Na mecz rewanżowy do Ikast lubelskie szczypiornistki jechały z niewielkimi nadziejami na awans do półfinału. W pierwszym meczu w hali Globus przegrały różnicą aż 10 bramek. Na własnym parkiecie Dunki potwierdziły, że są zespołem zdecydowanie lepszym od mistrzyń Polski. Ćwierćfinałowy dwumecz FC Midtjylland wygrało 65:43.
Niedzielny rewanż był wyrównany tylko przez pierwszych 20 minut. Gospodynie w tym okresie nie radziły sobie w ataku tak dobrze, jak przed tygodniem w Lublinie (nie wykorzystały m.in. dwóch rzutów karnych) i po ponad kwadransie gry MKS przegrywał tylko jednym trafieniem (6:7).

Wynik ten przekreślał szanse na awans, ale pozwalał wierzyć, że w rewanżu mistrzynie Polski nawiążą z Dunkami bardziej wyrównane spotkanie niż we własnej hali.

Tak się nie stało. Przez kolejnych dziewięć minut lublinianki ani razu nie trafiły do bramki FC Midtjylland, a Dunki w tym okresie odskoczyły na 9 bramek. Dopiero tuż przed przerwą siódmego gola dla MKS rzuciła Kamila Skrzyniarz.
Na początku drugiej części miejscowy zespół podkręcił tempo, a przyjezdne popełniały sporo błędów technicznych i nie nadążały wracać do obrony za szybko biegającymi piłkarkami z Ikast. W 55 min MKS przegrywał różnicą 14 bramek!

O fatalnej skuteczności i bez-radności lubelskich zawodniczek w ataku najlepiej świadczy fakt, że najskuteczniejszą zawodniczką MKS była zmienniczka Katarzyna Kozimur, która rzuciła... trzy bramki.