ME piłkarzy ręcznych: Islandia lepsza od Polski. Podium nie dla nas

Bez medali do kraju powrócą szczypiorniści reprezentacji Polski. W dzisiejszym meczu o 3 miejsce w mistrzostwach Europy podopieczni trenera Bogdana Wenty przegrali z reprezentacją Islandii 26:29.

Początek meczu był niezły w wykonaniu Polaków. Wynik otworzył Tomasz Tłuczyński, który zdobł gola z rzutu karnego. Później dwiema świetnymi interwencjami popisał się Sławomir Szmal, lecz jego vis a vis - Bjoergvin Gustavsson również pokazał swoją klasę. Z każdą kolejną minutą rosła przewaga Islandczyków, którzy po 20 minutach prowadzili już 12:6. Niestety do końca pierwszej połowy nasi nie poprawili swojej gry i dlatego na przerwę schodzili przegrywając 10:18.

Podopieczni trenera Wenty przebudzili się jednak w drugiej części. Dzięki ambitnej walce, której zabrakło w pierwszych dwóch kwadransach, biało-czerwoni rozpoczęli niwelowanie strat. Z każdą minutą przewaga Islandczyków topniała i 240 sekund przed końcem meczu wynosiła tylko jedną bramkę (26:25). Mimo starań, w końcówce lepsi okazali się rywale, którzy dołożyli jeszcze trzy bramki, przy zaledwie jednej Polaków. Ostatecznie więc nasi reprezentanci przegrali 26:29 i wracają do kraju bez medali.

Polska - Islandia 26:29 (10:18)

Polska: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski - Bartosz Jurecki 4, Michał Jurecki 4, Tomasz Tłuczyński 4 (1 z karnego), Mateusz Jachlewski 3, Krzysztof Lijewski 3, Bartłomiej Jaszka 2, Patryk Kuchczyński 2, Tomasz Rosiński 2, Mariusz Jurasik 1, Marcin Lijewski 1, Karol Bielecki, Artur Siódmiak, Daniel Żółtak, Mariusz Jurkiewicz.

Islandia: Bjoergvin Gustavsson, Hreidar Gudmundsson - Gudjon Valur Sigurdsson 8, Robert Gunnarsson 6, Snorri Stein Gudjonsson 4 (3), Arnor Atlason 3, Olafur Stefansson 3, Ingimundur Ingimundarson 2, Aron Palmarsson 2, Alexander Petersson 1, Sverre Jakobsson, Vignir Svavarsson, Asgeir Oern Hallgrimsson, Sturla Asgeirsson.