Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lublinianie o komunikacji w Lublinie: Niepunktualne autobusy, za mało kursów i źle wyznaczone trasy

redakcja
redakcja
Bartłomiej Żurawski
Na takie problemy w komunikacji najczęściej skarżą się lublinianie. Od początku marca zmienił się rozkład kursowania trolejbusów i autobusów w Lublinie. Zapytaliśmy mieszkańców, co sądzą o zmianach.

Jedna ze zmian to likwidacja weekendowej linii trolejbusowej nr 162, która prowadziła przez ul. Kunickiego, Wolską na Majdanek. Nie wszystkim ten pomysł przypadł do gustu.

– Wiem, że czasami w weekend jeździło mało ludzi, ale dla mnie i mojej siostry takie połączenie było potrzebne. Nie jest to wielka odległość, ale zawsze taniej niż taksówką – tłumaczy Barbara Krajan z Lublina.

Ze zmian mogą być zadowoleni mieszkańcy Dziesiątej. To właśnie na ich wniosek Zarząd Transportu Miejskiego zmienił trasę trolejbusu nr 152.

Chodziło o szybkie i punktualne połączenie z LSM. Podobnie, jeśli chodzi o zmiany na linii nr 16. To efekt próśb mieszkańców ul. Mickiewicza i Wyzwolenia, którzy chcieli mieć dojazd do przychodni przy Topolowej.

– Jak ktoś nie jeździ samochodem, to będzie zadowolony. Na Topolowej ciężko zaparkować, ale skoro teraz dojedzie autobusem z Mickiewicza do przychodni, to myślę, że to dobra zmiana – mówi pan Krzysztof, który mieszka w bloku przy ul. Topolowej.

Mieszkańcy Felina, którzy często borykali się z problemami z komunikacją miejską, mają teraz mieć dużo lepsze połączenie ze swoją częścią miasta.

Trasa linii 21 będzie wydłużona do Felina. Dzięki temu, teraz z ul. Biskupa Fulmana, będzie można pojechać na Felin.

Inne zmiany dotyczą częstotliwości kursowania trolejbusów. Teraz w dzień powszedni po godz. 19.30 trolejbusy będą kursować co 30 minut, a nie jak dotychczas co 20.

– Rozumiem oszczędności i nie lubię narzekać, ale to akurat dla mnie jest utrudnienie. Zwykle pracuję do późna i jeżdżę trolejbusem. Jeszcze nie zdążyłem odczuć zmian, ale wkrótce kończy mi się urlop – mówi Zbyszek Kamieński, informatyk. – Jeżeli te zmiany muszą dotknąć pasażerów, to niech chociaż autobusy kursują punktualnie.

Zarząd Transportu Miejskiego tłumaczy, że zmiany nie są ostateczne.

– Wszystkie uwagi i sugestie pasażerów dotyczące lubelskiej komunikacji miejskiej są przez nas analizowane i w miarę możliwości realizowane. Należy jednak pamiętać, że wszelkie zmiany wymagają czasu oraz, że jakiekolwiek zmiany rozkładów na wniosek określonej grupy pasażerów powodują niezadowolenie pozostałych pasażerów, również korzystających z tych linii – tłumaczy Justyna Góźdź, rzeczniczka ZTM-u.


Zmiany rozkładu jazdy autobusów i trolejbusów w innych częściach Lublina:

  • Śródmieście, Stare Miasto, Wieniawa, LSM: Inaczej niż dotąd jeździ trolejbus linii 152. W obie strony przejeżdża z ul. Głębokiej przez ul. Filaretów do ul. Zana. Zniknęły linie 162 i 950. Rzadziej kursuje wiele autobusów przecinających centrum miasta, czyli linie nr 6, 10, 17, 18, 26, 31 i 57.
  • Czechów, Sławin i Szerokie: Ograniczenie kursów 5, 18 i 26
  • Czuby, Konstantynów, Węglin, Zemborzyce: „17” jeździ teraz przez ul. Lubelskiego Lipca 80, a autobus nr 45 na Węglin dojeżdża, skręcając z ul. Roztocze w al. Jana Pawła II. Połączeń jest teraz mniej. Z rozkładów zniknęły linie nr 162, 910 i 950. Natomiast takie autobusy, jak 6, 10, 17, 18, 26, 31 i 57 jeżdżą rzadziej niż dotąd.

Czytaj więcej:

Mieszkańcy chcą więcej dłuższych autobusów na os. Nałkowskich (list od Czytelnika)
Autobus linii nr 40 pękał w szwach (list od Czytelniczki)
Od 1 marca zmiany rozkładów jazdy autobusów i trolejbusów w Lublinie
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto