Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lublin i jego 7 cudów: Nagrody rozdane (foto)

Łukasz MM-kowicz
Łukasz MM-kowicz
Uroczysta gala, rozdanie nagród i spotkanie ze zwycięzcami. Tak zakończyliśmy nasz plebiscyt na siedem wyjątkowych miejsc Lublina.

W piątek spotkaliśmy się w Trybunale Koronnym, żeby wręczyć nagrody i podsumować naszą akcję. Wzięło w niej udział wielu mieszkańców. Dzięki plebiscytowi mogli najpierw nominować wyjątkowe miejsca w mieście, a potem głosować na nie. Wśród kandydatów do tytułu cudu Lublina znalazł się m.in. Teatr Andersena, zalew Zemborzycki, Mauzoleum, Teatr Stary, Brama Krakowska a nawet grzyby na wierzbie w Ogrodzie Saskim.

Spośród 49 nominacji, wybraliśmy siedem z największą liczbą głosów.
Na pierwszym miejscu znalazła się Cerkiew Greckokatolicka przy al. Warszawskiej. – To budowla, która cały czas wędruje. Cieszę się, że została zauważona! – mówi ks. Stefan Batruch, opiekun cerkwi. Pochodząca ze wsi Tarnoszyn koło Tomaszowa Lubelskiego cerkiew trafiła do Lublina w 1994 roku.

Drugie miejsce na podium zajął budynek Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów. Historia szkoły sięga, aż 1866 roku. Z kolei trzecią pozycję uzyskał Kościół Św. Mikołaja na Czwartku. Potem kolejno były: Brama Krakowska, Zamek Lubelski, Kaplica św. Trójcy i prawosławna cerkiew przy ul. Lipowej.

W naszym konkursie nie obyło się bez nagród.

Dwie osoby, które nominowały wyjątkowe  miejsca dostały od nas upominki. – Długi czas mieszkałem w Warszawie. Dzięki plebiscytowi odkryłem miejsca, których nie znam. Uważam, że to fantastyczna sprawa. Myślę, że warto powtórzyć plebiscyt – mówi Piotr Więckowski, którzy w naszym konkursie wygrał odtwarzacz mp3.

Drugą nagrodę - aparat cyfrowy - ufundowała kancelaria prezydenta miasta.

– To świetna promocja miejsc w Lublinie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli nominować również wydarzenia np. noc kultury – mówi Iwona Haponiuk z urzędu miasta.

- „7 cudów Lublina” to świetna i bardzo pożyteczna akcja. Myślę, że dzięki niej udało się zainteresować choć część lublinian zabytkami, o których do tej pory nie słyszeli albo wiedzieli bardzo mało – ocenia Konstanty Frączek, lubelski przewodnik.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto