Lekkoatletyka: Złoto Sobieszek na mistrzostwach Polski

MarcinMMM
MarcinMMM
W pierwszym dniu lekkoatletycznych mistrzostw Polski, które odbywają się w Bydgoszczy Magdalena Sobieszek, zawodniczka AZS UMCS Lublin zdobyła złoty medal w pchnięciu kulą.

Lublinianka zdecydowanie zwyciężyła, uzyskując 17,27 m. Na drugim miejscu, z wynikiem 16,19 m znalazła się Agnieszka Bronisz z MKS MOS Płomień Sosnowiec. Miejsce na najniższym stopniu podium przypadło natomiast reprezentantce AZS AWF Biała Podlaska - Agnieszce Dudzińskiej.

Dużo słabiej zaprezentowała się inna zawodniczka lubelskiego AZS UMCS - Izabela Trzaskalika, która rywalizowała w biegu na 5000 metrów. Nasza zawodniczka uplasowała się na odległym, 8. miejscu.