Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Laureaci Akademii Przyjaciół Pszczół wyłonieni

Informacja prasowa
Laureaci Akademii Przyjaciół Pszczół wyłonieni
Laureaci Akademii Przyjaciół Pszczół wyłonieni
Szkoła z województwa lubelskiego pokonała ponad 2 500 zgłoszonych placówek. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 8 w Kraśniku otrzymała wyróżnienie, nagrodą były przybory szkolne i pomoce naukowe programu ,,Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Zadaniem konkursowym była realizacja zajęć edukacyjnych oraz opracowanie najciekawszych sposobów samodzielnej i realnej pomocy i ochrony zagrożonych wyginięciem tych pożytecznych owadów jakimi są zapylacze!

Nagrodzona placówka, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 8 w Kraśniku wyróżniła się szeroko zakrojonymi działaniami, mającymi na celu przybliżenie zagadnień pszczołowatych całej społeczności lokalnej. Uczniowie założyli Klub Przyjaciół Pszczół. Podpisali kodeks tzw. Zasady Przyjaciela Pszczół zobowiązali się je przestrzegać. Przygotowali plakaty, które rozwiesili na tablicach informacyjnych miasta oraz okolicznych wsi. Podczas wycieczki do pasieki poznali budowę ula, tajniki życia pszczół i pracy pszczelarza. Wykonywali proste prace pszczelarskie np. nawlekanie ramek drucikami. Na działce szkolnej zarezerwowali miejsce na półdziki zakątek.

Organizatorem konkursu są Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A. wraz z partnerem merytorycznym Fundacją Nasza Ziemia. Konkurs skierowany był do placówek edukacyjnych w całej Polsce i miał na celu kształtowanie świadomości ekologicznej oraz poszerzanie wiedzy na temat pszczołowatych i ekosystemów, w jakich występują.

Placówki biorące udział w konkursie wykazały się duża pomysłowością, ich działania wychodziły poza obszar szkół, angażując w swoje działania różnego rodzaju instytucje, czy społeczność lokalną. Jury, złożone z przedstawicieli Zakładów Tłuszczowych Kruszwica wyłoniło najlepsze prace, biorąc pod uwagę m.in.
• Kreatywność prezentowanych działań i realizowanych aktywności
• Wiedzę przekazaną uczestnikom Akademii Przyjaciół Pszczół poprzez realne działania
• Estetykę pracy
• Zaangażowanie dzieci oraz placówki i okolic
• Realne działania na rzecz ochrony pszczół

***

Kujawski z pierwszego tłoczenia to naturalny olej, który powstaje ze starannie wyselekcjonowanych nasion rzepaku. Aby te nasiona mogły powstać, kwiat rzepaku, podobnie jak większość innych roślin, musi zostać zapylony – to zadanie należy do pszczół i innych pszczołowatych: pszczolinek, trzmieli, bzygów czy murarek.
Kujawski to marka, która czerpie z natury, ale także się o nią troszczy. Dlatego postanowiła zwrócić uwagę na problem masowo ginących pszczół i organizuje akcję „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Głównym celem akcji jest upowszechnianie wiedzy na temat tego, jak każdy z nas może przyczynić się do ratowania pszczół.
Program „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” do tej pory:
- ponad 30 000 osób poparło Zasady Przyjaciół Pszczół,
- blisko 2 500 dzieci uczestniczyło w organizowanych w ramach Akademii pszczelich zajęciach wakacyjnych w 2013 r.,
- w sumie dzieci w wakacje spędziły ponad 800 godzin, poznając pszczeli świat,
- zorganizowaliśmy Wielki Dzień Pszczół 8 sierpnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto