Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kupisz bilet przez komórkę, ale mandat i tak dostaniesz

Redakcja
Od dzisiaj możemy kupować bilety MPK przez komórkę. Problem w tym, że jeszcze nie wszyscy kontrolerzy mają telefony służące do ich kontroli. Jeśli trafimy na jednego z nich, dostaniemy mandat.

Do sprawdzenia elektronicznych biletów, kontrolerzy potrzebują odpowiednich komórek. – Dzisiaj nie każdy z nich wyposażony jest w taki telefon, ale docelowo będą go mieli wszyscy – przyznaje Agnieszka Musur, kierownik ds. dystrybucji biletów i windykacji należności z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Co w takim razie czeka pasażera, który kupi bilet przez telefon, ale trafi na kontrolera, który nie będzie miał czym go sprawdzić?

Okazuje się, że dostanie mandat, a żeby się od niego odwołać, będzie musiał pójść do siedziby Zarządu Transportu Miejskiego. Jedyne pocieszenie jest takie, że pasażer nie będzie obciążony opłatą za anulowanie mandatu.

Kupowanie biletu przez komórkę może też zawieść, jeśli zapłacimy w ten sposób za przejazd tuż przed wejściem kontrolera do pojazdu. Od momentu zakupu biletu do chwili, gdy system uznaje ten bilet za „skasowany”, mija kilkanaście sekund.

Poza tym, jeśli nie skasujemy papierowego biletu i kontrolerzy nas na tym przyłapią, taki bilet zostaje w naszej kieszeni i możemy go wykorzystać innym razem. Jednak jeśli zostaniemy złapani z „nieskasowanym” biletem kupionym przez komórkę, to nie będziemy mogli go wykorzystać podczas następnych przejazdów.

Okazuje się także, że nie dla wszystkich kupno biletu przez komórkę będzie kosztowało tyle samo, co nabycie go w kiosku.

Rzeczywiście cena samego „telefonicznego” biletu jest dokładnie taka, jak papierowego, ale tylko użytkownicy sieci Plus i Play będą za darmo łączyć się z systemem sprzedaży biletów. Właściciele komórek innych operatorów, będą płacili za tak, jak za kilkudziesięciosekundowe połączenie z telefonem w sieci Play.

Firma mPay przekonuje jednak, że pasażerom podoba się taki sposób płacenia za przejazdy w mieście. – Od roku taką usługę oferujemy w Warszawie i cieszy się dużym powodzeniem – przekonuje Paweł Ozga, specjalista ds. obsługi klienta z mPay.

Tymczasem w lubelskich autobusach i trolejbusach pojawiły się już naklejki, informujące o tym jak płacić za przejazdy telefonem. Cały proces jest dość długi, ale samo kupienie biletu będzie trwało kilka sekund.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto