Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krzysztof Komorski nowym wojewodą lubelskim. Priorytetem sytuacja na granicy

Tomasz Nieśpiał
Tomasz Nieśpiał
Działacz Platformy Obywatelskiej, radny sejmiku i wiceprezes MOSiR „Bystrzyca” został powołany na stanowisko wojewody lubelskiego. – Priorytetem jest dla mnie sytuacja kryzysowa związana z protestem przewoźników na granicy polsko-ukraińskiej – mówi „Kurierowi” Krzysztof Komorski.

Nowy wojewoda został powołany na stanowisko w środę (20.12). Tego samego dnia, późnym popołudniem pojawił się w siedzibie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie spotkał się ustępującym wojewodą Lechem Sprawką (PiS).

Jak przyznaje „Kurierowi” Krzysztof Komorski do przekazania urzędu i najważniejszych spraw doszło „w atmosferze wzajemnego szacunku”.

Krzysztof Komorski urodził się w 1983 r., z wykształcenia jest socjologiem, a od lat także jednym z prominentnych działaczy Platformy Obywatelskiej w Lublinie.

Od 2018 roku zasiadał w sejmiku województwa lubelskiego, ale po powołaniu, jego mandat wygasł. W latach 2015-2018 pełnił funkcję zastępcy prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji. Ostatnio był wiceprezesem miejskiej spółki MOSiR „Bystrzyca” . Krzysztof Komorski ubiegał się także o poselski mandat w ostatnich wyborach parlamentarnych, ale nie udało mu się zdobyć miejsca w Sejmie.

Czwartek (21.12) był pierwszym pełnym dniem urzędowania Krzysztofa Komorskiego na stanowisku wojewody lubelskiego. Jak mówi, upłynął on z jednej strony na zapoznawaniu się z zakresem zadań merytorycznych komórek LUW, z drugiej na kwestiach organizacyjnych i technicznych dotyczących wykonywania przez niego obowiązków.

Absolutnym priorytetem nowego wojewody jest sytuacja kryzysowa związana z protestem przewoźników na granicy polsko-ukraińskiej.

– Pierwszą moją decyzją było zorganizowanie wyjazdu na spotkanie z przewoźnikami, samorządowcami, służbami mundurowymi właśnie na granicy. Chcę bezpośrednio na miejscu zapoznać się z sytuacją i podjąć konieczne, doraźne działania interwencyjne, które będą mogły nas przybliżyć do rozwiązania arcytrudnej sytuacji i jak najszybciej zażegnać kryzys – deklaruje Krzysztof Komorski, który w piątek (22.12) po raz pierwszy w roli wojewody spotka się z dziennikarzami na śniadaniu prasowym.

Ze stanowiskiem pożegnał się natomiast Lech Sprawka, który fotel wojewody zajmował od 2019 roku. „Za nami wiele ważnych, trudnych, ale i radosnych spraw i wydarzeń. Jestem pewien, że z licznych sytuacji kryzysowych wyszliśmy obronną ręką dzięki dialogowi, wzajemnej życzliwości, otwartości na współpracę i świadomości wspólnego celu. Zachowam to doświadczenie we wdzięcznej pamięci” – napisał Lech Sprawka w mediach społecznościowych. I dodał: - Pełniłem urząd wojewody lubelskiego z wielką satysfakcją, zaszczytem i honorem, między innymi dzięki temu, że podczas licznych sytuacji kryzysowych, dzięki znakomitej współpracy z najprzeróżniejszymi środowiskami udało się tym sytuacjom podołać.

Swojemu następcy Lech Sprawka życzył „mniejszej w jakości i ilości liczby sytuacji kryzysowych, doskonałych współpracowników oraz siły i wytrwałości w realizowaniu codziennych obowiązków”.

Natomiast Krzysztof Komorski zapewnia, że do sprawowania urzędu wojewody podchodzi poważnie.

– Wiem, co należy do moich obowiązków i wywiążę się z nich skrupulatnie – zaznacza.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Krzysztof Komorski nowym wojewodą lubelskim. Priorytetem sytuacja na granicy - Kurier Lubelski

Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto