Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

„Kowboj” w Lubelskim Centrum Konferencyjnym – losy polskiego bohatera w nowoczesnym wydaniu

Marcin Jaszak
Lubelskie Centrum Konferencyjne w Lublinie zaprasza na spektakl muzyczny pt. „Kowboj”, którego tematem jest historia Zbigniewa Matysiaka, zawodnika i trenera rajdów motocyklowych oraz działacza podziemia niepodległościowego podczas II wojny światowej.

Inspiracją do napisania scenariusza spektaklu były opowieści Rafała Dobrowolskiego spisane w książce ,,Kowboj. Jak nigdy się nie poddać’’. Tytułowy Kowboj jest głównym narratorem w spektaklu, który opowiada historię swojej miłości do Polski, do rodziny i do sportu.

„O barwnych i dramatycznych losach Zbigniewa Matysiaka mówimy w sposób nowoczesny, przy użyciu tańca, obrazu, multimediów, muzyki i słowa. W opowieść wciągana jest także publiczność – będąca od czasu do czasu włączana bezpośrednio w działania sceniczne. Z ekranów przemówią do nas świadkowie – osoby znające Kowboja.” - piszą twórcy spektaklu.

Do współpracy przy tworzeniu spektaklu zaproszeni zostali lubelscy artyści - aktorzy i tancerze: Michał Łysiak, Dagmara Winiarczyk, Paulina Prokopiuk, Dawid Marzec, Piotr Kęska, Przemysław Buksiński oraz Katarzyna Bujakiewicz. Reżyserem widowiska jest Marcin Wąsowski. Muzykę do spektaklu skomponował Arkadiusz Borzęcki, a autorką choreografii jest Renata E. Wawruch-Jakimiuk.

Miejsce spektaklu: Lubelskie Centrum Konferencyjne, Sala im. A. Patka (1 piętro)

Terminy najbliższych widowisk:

  • 2 marca, godz. 19:00 3 marca, godz. 18:00
  • 13 marca, godz. 10:00 (dedykowane dla uczniów szkół średnich)

Wejście na wydarzenie jest bezpłatne. Aby wziąć w nim udział, należy zarejestrować się na stronie Lubelskiego Centrum Konferencyjnego.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pierwsza wielka wymiana książek w Chojnicach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto