Koszykówka: Żubry pokonane. Trwa świetna seria Startu!

Koszykarze lubelskiego Startu na fali! W kolejnym ligowym spotkaniu, które rozegrano w środę w hali MOSiR, lublinianie pokonali Żubry Białystok 74:68, czym przedłużyli serię zwycięstw do pięciu. To najlepszy okres dla zespołu trenera Dominika Derwisza w tym sezonie.

Podobnie, jak w poprzednich meczach, tak i w środę lublinianie musieli się sporo namęczyć, by zanotować wygraną. Mimo że faworytem byli gospodarze, to na początku lepiej prezentowali się goście z Białegostoku. Dzięki skutecznej grze w ataku Żubry po pierwszej kwarcie prowadziły 23:21.

W kolejnych dziesięciu minutach na parkiecie dominowali już jednak koszykarze Startu. Tradycyjnie już, prym wiodło trio: Tomasz Celej, Tomasz Prostak, Łukasz Kwiatkowski. Dobra gra tych zawodników sprawiła, że ekipa z Lublina z nawiązką odrobiła straty i do przerwy prowadziła 37:31.

Po zmianie stron podopieczni trenera Derwisza kontrolowali sytuację na parkiecie, ale tylko w trzeciej części. W ostatniej do głosu ponownie doszli białostoczanie, ale mimo ambitnej postawy, zabrakło im czasu na dogonienie gospodarzy.

Start Lublin – Żubry Białystok 74:68 (21:23, 16:8, 26:20, 11:17)

Start: Celej 29, Kwiatkowski 13, Prostak 12, Król 8, Kowalski 5, Jagoda 3, Myśliwiec 4