Koszykówka: Zawodniczki AZS UMCS lepsze od Wisły II Kraków

Do sporej niespodzianki doszło w meczu 2. kolejki koszykarskiej pierwszej ligi kobiet, w którym drużyna AZS UMCS Lublin podejmowała ekipę rezerw krakowskiej Wisły. Faworyzowany zespół przyjezdnych uległ lubliniankom 44:63.

Już po pierwszej kwarcie gospodynie, po bardzo dobrej grze, prowadziły 18:12. Ku uciesze miejscowej publiczności podopieczne trenera Cezarego Nowaka stale powiększały przewagę. Do przerwy na tablicy wyników było 32:23, ale jak się okazało, nasza drużyna nie zamierzała tylko utrzymywać tej przewagi i jeszcze ją powiększyła.

Dzięki pewnym wygranym w trzeciej i czwartej partii nasza drużyna pokonała Wisłę II Kraków 63:44, notując przy tym pierwsze zwycięstwo w pierwszej lidze.

W drużynie AZS UMCS najlepszą zawodniczką była Małgorzata Jurkowska. Doświadczona zawodniczka wzięła cały ciężar gry na siebie i dzięki jej 26 punktom lublinianki mogły cieszyć się z wygranej.