Koszykówka: Wisła Kraków - Start Lublin 59:84

W sobotę koszykarze Startu Lublin odnieśli dziesiąte zwycięstwo z rzędu. Tym razem lublinianie pokonali na wyjeździe krakowską Wisłę 84:59 i nadal przewodzą w tabeli drugiej ligi.

Podopieczni Piotra Karolaka do Krakowa jechali z nastawieniem ciężkiej walki o ligowe punkty. Nic dziwnego, skoro w ostatniej kolejce Wisła, po dobrej grze pokonała walczący o awans Basket Kraków.

Już po pierwszych minutach sobotniego pojedynku było jednak jasne, że „Wiślacy” nie będą w stanie pokusić się o sprawienie kolejnej sensacji.

W pierwszej odsłonie lublinianie zaprezentowali dobry i skuteczny basket, dzięki czemu po dziesięciu minutach prowadzili 21:9. W drugiej kwarcie ponownie lepsi byli zawodnicy z Lublina, którzy zwyciężyli tę partię 23:16 i prowadzili do przerwy 44:25.

Mimo wysokiego prowadzenia gracze Startu rządzili i dzielili także w trzeciej kwarcie, którą wygrali 24:19.

Na ostatnie dziesięć minut trener Piotr Karolak desygnował do gry zawodników, którzy na ogół więcej czasu spędzają na ławce, aniżeli na parkiecie. Ostatecznie lublinianie wygrali ostatnią kwartę 16:15 i mogli cieszyć się ze zwycięstwa w całym meczu 84:59.

W następnej kolejce Start na własnym parkiecie zmierzy się z innym zespołem z Krakowa – Cracovią.