Koszykówka: Start pokonał Big Star i zachował szanse na awans

MarcinMMM
MarcinMMM
Koszykarze Startu Lublin zachowali szanse na awans do fazy play-off. W piątek lublinianie pokonali przed własną publicznością Big Star Tychy 75:69.

Pierwsze dziesięć minut wczorajszego meczu było bardzo wyrównane i zakończyło się remisem 18:18. W drugiej części podopieczni trenera Dominika Derwisza podkręcili jednak tempo i po efektownej grze schodzili na przerwę przy prowadzeniu 41:31.

Po zmianie stron ekipa znad Bystrzycy powiększyła swoją przewagę i w pewnym momencie prowadziła nawet czternastoma punktami. Niestety później do głosu doszli przyjezdni, którzy po pół godzinie gry przegrywali tylko 49:54. Ostatnia partia była bardzo emocjonująca. Drużyna z Tychów ambitnie walczyła o korzystny rezultat, lecz ostatecznie górą byli gospodarze.

Wczorajsza wygrana, to zasługa przede wszystkim Tomasza Celeja i Łukasza Kwiatkowskiego. Ten pierwszy zdobył aż 28, zaś drugi 19 punktów.

W niedzielę dowiemy się, czy Start zagra w fazie play-off. Wszystko zależy od wyniku meczu pomiędzy Spójnią Stargard Szczeciński, a Zniczem Basket Pruszków. Jeżeli zwyciężą gospodarze, to lublinianie "wskoczą" na premiowane awansem ósme miejsce.