Koszykówka: Start Lublin wygrał siódmy mecz z rzędu

Koszykarze lubelskiego Startu nie zwalniają tempa. Wczoraj przed własną publicznością pokonali 97:89 Spójnię Stargard Szczeciński, notując tym samym siódmą wygraną z rzędu.

Środowa potyczka, zgromadzonym w hali MOSiR kibicom, dostarczyła wielu emocji. Spotkanie od pierwszych minut stało na wysokim poziomie, a oba zespoły punktowały aż miło. Początek należał do przyjezdnych, którzy wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, ale z czasem do głosu doszli lublinianie, którzy prowadzili po pierwszej kwarcie 25:22. W kolejnej części podopieczni trenera Dominika Derwisza dołożyli cztery punkty przewagi (29:25), dzięki czemu na przerwę schodzili w dobrych nastrojach.

Po zmianie stron gra nadal była wyrównana, o czym świadczy wynik trzeciej partii - 13:13. W ostatnich dziesięciu minutach obraz gry nie uległ zmianie, ale ta część padła łupem ekipy z Lublina, która wygrała 30:29.

We wczorajszym meczu koszykarze Startu wspięli się na wyżyny swoich umiejętności i zasłużenie pokonali wyżej notowanych rywali. Cieszy równa forma całej drużyny począwszy od jej lidera - Tomasza Celeja, po młodych Tomasza Prostaka i Adama Myśliwca. Jeżeli lublinianie w kolejnych spotkaniach będą prezentowali się tak, jak w środę, to kibice o ich wyniki mogą być spokojni.