Koszykówka: Start Lublin – UMKS Kielce 82:81

Koszykarze Startu Lublin jedną nogą są w pierwszej lidze. W pierwszym meczu finałowym lublinianie pokonali na własnym parkiecie UMKS Kielce 82:81.

Kibice, którzy zgromadzili się w niedzielne popołudnie w lubelskiej hali MOSiR na pewno nie żałują. Obie drużyny stworzyły bowiem pasjonujące widowisko, a losy spotkania ważyły się do ostatniej syreny.

W pierwszej kwarcie podopieczni Piotra Karolaka zdecydowanie przeważali i zasłużenie prowadzili po dziesięciu minutach 26:17.

Jak się później okazało, była to jedyna zwycięska odsłona gospodarzy w tym meczu. Mimo porażek w trzech pozostałych, to lublinianie zwyciężyli 82:81.

W ostatnich sekundach zespół z Lublina prowadził trzema „oczkami”, a akcję wyprowadzili kielczanie.

Łukasz Pilecki próbował rzutu za „trzy”, ale minimalnie przekroczył linię i UMKS dopisał do swojego konta dwa punkty. Mimo tego, goście już po końcowej syrenie mogli wyrównać. Po faulu, UMKS miał rzut osobisty, ale Pilecki nie wytrzymał presji i spotkanie wygrali lublinianie.