Koszykówka: Start Lublin - UMKS Kielce 79:87

MarcinMMM
MarcinMMM
W ostatnim meczu rundy zasadniczej koszykarze Startu Lublin przegrali w sobotę z UMKS Kielce 79:87. Mimo porażki lublinianie przystąpią do fazy play-off z pierwszego miejsca, które zapewnili sobie w poprzedniej kolejce.

W sobotnim pojedynku podopieczni Piotra Karolaka mieli wziąć rewanż za styczniową przegraną w Kielcach. Niestety wicelider drugoligowej tabeli i tym razem postawił poprzeczkę zbyt wysoko naszym zawodnikom.

Pierwsza kwarta była wyrównana i zakończyła się minimalnym zwycięstwem gospodarzy 22:21. W kolejnych dziesięciu minutach obraz gry się nie zmienił, ale to drużyna UMKS-u wygrała tę partię 21:19 i schodziła na przerwę z prowadzeniem 42:41.

Po zmianie stron przyjezdni osiągnęli lekką przewagę i w trzeciej kwarcie powiększyli swoją przewagę, zwyciężając 22:17. W ostatniej partii lublinianie nie potrafili znaleźć sposobu na szczelną obronę kielczan i dlatego przegrali całe spotkanie 79:87.

Podopieczni Piotra Karolaka w sobotę zakończyli serię wygranych meczów z rzędu. Licznik zwycięstw zatrzymał się na dwunastu. Według przesądnych kibiców dobrze się stało, że do fazy play-off koszykarze z Lublina nie przystąpią z pechową ponoć „trzynastką”.