Koszykówka: Start Lublin – Sudety Jelenia Góra 77:71

Wydaje się, że koszykarze lubelskiego Startu do osiągania dobrych wyników muszą być po prostu zmuszeni. Jeśli lublinianom nie towarzyszy presja wyniku, to zawodzą na całej linii, gdy muszą jednak zwyciężać, to radzą sobie bez większych problemów. W dzisiejszym meczu, który był bardzo ważny, podopieczni trenera Dominika Derwisza pokonali u siebie Sudety Jelenia Góra 77:71.

Spotkanie znacznie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy byli skuteczniejsi od swoich rywali w ataku. Tradycyjnie już, formą błyszczało nasze trio: Tomasz Celej, Łukasz Kwiatkowski, Paweł Kowalski. To głównie dzięki punktom tych zawodników lublinianie prowadzili po dziesięciu minutach 19:11.

W kolejnych częściach jeleniogórzanie postawili twardsze warunki, przez co ekipa znad Bystrzycy w dwóch kwartach powiększyła swój dorobek jedynie o dwa „oczka”. W ostatniej części goście wspięli się na wyżyny swoich umiejętności i wygrali 22:18. W ogólnym rozrachunku nie wystarczyło to jednak do pokonania Startu.

Za dobry występ przeciwko Sudetom, prócz wymienionej wcześniej trójki, należy pochwalić Tomasza Prostaka. Były gracz ekipy z Jeleniej Góry w znaczny sposób przyczynił się do triumfu gospodarzy, zdobywając 10 punktów.