Koszykówka: Start Lublin obronił pierwszą ligę

Trzech spotkań z Sudetami Jelenia Góra potrzebowali koszykarze Startu, by uratować pierwszoligowy byt. W decydującym meczu przed swoją publicznością wygrali 74:59.

Duży wpływ na końcowy wynik środowego spotkania miała pierwsza kwarta, wysoko wygrana przez lublinian 24:11. W drugiej części gospodarze dołożyli jeszcze trzy "oczka" przewagi i na przerwę schodzili prowadząc 44:28.

Po zmianie stron podopieczni Dominika Derwisza zagrali z mniejszym zapałem, a przyjezdni nie zamierzali się poddawać. Trzecią część meczu wygrali 19:15. Jeszcze gorszy w wykonaniu Startu był początek ostatniej kwarty. Goście zdołali zmniejszyć stratę do czterech punktów, ale więcej jeleniogórzan nie było już stać. Lublinianie odnieśli przekonujące zwycięstwo.

Do wygranej lubelską ekipę poprowadzili Tomasz Celej i Łukasz Kwiatkowski. Pierwszy rzucił 23 punkty, drugi zdobył 17 "oczek" i zanotował 12 asyst.

Olimp-Start Lublin - Sudety Jelenia Góra 74:59 (24:11, 20:17, 15:19, 15:12)

Olimp-Start: Celej 21 (2x3), Kwiatkowski 17, Jagoda 6 (2x3), Król 6, Kowalski 3 (1x3) oraz Bidyński 9, Sikora 6, Myśliwiec 4, Prostak 0.
Sudety: Niesorbski 17 (3x3), Czech 13, Urbaniak 12 (1x3), Zarzeczny 7 (1x3), Samiec 6 (2x3), Minciel 4, Klimek 0, Czekański 0.