Koszykówka: Start Lublin - AZS PR Radom 78:58

MarcinMMM
MarcinMMM
W meczu 22. kolejki II ligi koszykarze Startu Lublin odnieśli pewne zwycięstwo nad AZS PR Radom 78:58. Kolejny raz drużynę Piotra Karolaka do wygranej poprowadził Rafał Król.

Przed sobotnim spotkaniem fani lubelskiego zespołu mieli wiele obaw o dyspozycję swoich ulubieńców. Nic dziwnego, skoro w ostatnich trzech starciach z przeciętnymi rywalami, lublinianie notowali szczęśliwe zwycięstwa.

Początek meczu z Politechniką Radomską pokazał jednak, że koszykarze lidera II ligi mały kryzys formy mają już za sobą.

Po świetnej grze w pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 27:9. W drugich dziesięciu minutach lublinianie powiększyli swoją przewagę, wygrywając 21:14 i prowadząc do przerwy 48:23. Trzecia odsłona, po wyrównanej grze, zakończyła się wynikiem 27:25 dla podopiecznych trenera Karolaka. W ostatniej, czwartej kwarcie nieoczekiwanie do głosu doszli goście z Radomia. Mimo zwycięstwa w tej partii Politechniki Radomskiej 10:3, to zawodnicy Startu wygrali całe spotkanie 78:58.

Dzięki sobotniej wygranej lublinianie umocnili się na prowadzeniu w drugoligowej tabeli.

Dwudziesta druga seria gier obfitowała w niespodzianki. Swoje mecze przegrały walczące o awans drużyny MKKS-u Zabrze (79:88 z Albą Chorzów) i Basketu Kraków (68:74 z Wisłą Kraków). Z kolei spotkanie wicelidera UMKS Kielce z Pogonią Ruda Śląska zostało przełożone na najbliższy wtorek.