Koszykówka: Start awansował do finału

Koszykarze Startu Lublin są coraz bliżej I ligi. W sobotnim spotkaniu w Zabrzu, podopieczni Piotra Karolaka pokonali miejscowy MKKS 73:66, zapewniając sobie tym samym awans do finału fazy play-off.

W pierwszej kwarcie gospodarze grali nadspodziewanie dobrze i nie pozwalali naszym zawodnikom na zbyt wiele. Po wyrównanej grze pierwsza odsłona zakończyła się minimalnym zwycięstwem lublinian 19:18. W kolejnych dziesięciu minutach obraz gry nie uległ zmianie, ale Start powiększył swoją przewagę, wygrywając tę odsłonę 19:16.

Po przerwie koszykarze z Lublina podkręcili nieco tempo gry, co zaowocowało zwycięstwem w trzeciej kwarcie 25:16.

W ostatniej partii drużyna trenera Karolaka kontrolowała już przebieg gry i mimo przegranej w tej kwarcie 10:16, zwyciężyła całe spotkanie 73:66.

W Zabrzu z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Michał Samborski i Paweł Kowalski. Pierwszy zdobył dwadzieścia, a drugi dziewiętnaście punktów dla swojego zespołu. Przyzwoite zawody rozegrał również Rafał Król. Skrzydłowy lublinian rzucił w tym spotkaniu dwanaście „oczek”.

Start Lublin jest pierwszą drużyną, która awansowała do finału fazy play-off.

O drugie miejsce w finale biją się UMKS Kielce i Basket Kraków. Jeżeli w dzisiejszym meczu krakowianie pokonają kielczan, to oni zagrają o awans do pierwszej ligi z koszykarzami z Lublina.