Koszykówka: SKK Siedlce – Start Lublin 64:76

W meczu 19. kolejki koszykarze lubelskiego Startu pokonali w Siedlcach miejscowy SKK 76:64 i umocnili się na prowadzeniu w drugoligowej tabeli.

Z powodu weekendowego turnieju juniorów, mecz w Siedlcach z soboty został przełożony na środę. Trener lublinian Piotr Karolak nie ukrywał, że rozgrywanie spotkań w środku tygodnia nie jest najlepszym rozwiązaniem. Mecz w Siedlcach pokazał jednak, że dla graczy Startu zmiana terminu nie miała większego znaczenia.

Już w pierwszej kwarcie goście z Lublina prowadzili 13:9. Kolejną partię podopieczni trenera Karolaka rozegrali znacznie lepiej, dzięki czemu do przerwy prowadzili 32:18. W trzeciej kwarcie koszykarze miejscowego SKK odrobili cztery punkty straty, wygrywając tę odsłonę 23:19. W ostatnich dziesięciu minutach zawodnicy Startu w pełni kontrolowali wydarzenia na parkiecie i ostatecznie pokonali SKK Siedlce 76:64.

W środowym spotkaniu w Siedlcach kolejny raz z bardzo dobrej strony pokazał się Michał Samborski, który rzucił 18 punktów. Taki sam dorobek zanotował Michał Sikora. To nie gracze Startu byli jednak najskuteczniejszymi zawodnikami meczu. Tego dnia równych sobie nie miał bowiem gracz gospodarzy Karol Dębski. Skrzydłowy SKK zdobył aż 32 punkty.

Koszykarze Startu kolejny mecz zagrają u siebie w środę 25 lutego. Przeciwnikiem lidera II ligi będzie Alba Chorzów.