Koszykówka: OSSM Warszawa – Start Lublin 55:88

W swoim ostatnim wyjazdowym meczu w rundzie zasadniczej, koszykarze Startu Lublin pokonali ostatni zespół ligi – OSSM PZkosz Warszawa 88:55.

Start do stolicy jechał w roli zdecydowanego faworyta. Fakt ten nie powinien jednak nikogo dziwić, ponieważ OSSM nie wygrał w tym sezonie żadnego meczu. W pierwszej kwarcie nie było jednak widać różnicy, jaka dzieli oba zespoły w tabeli.

Nasi koszykarze chyba lekko zlekceważyli warszawiaków, gdyż po dziesięciu minutach niespodziewanie przegrywali 16:18.

W drugiej odsłonie podopieczni Piotra Karolaka zaprezentowali się już znacznie lepiej, czego efektem było zwycięstwo 20:10 i prowadzenie do przerwy 36:28.

Wraz z początkiem drugiej połowy rozpoczęła się dominacja lublinian. Trzecią partię gracze lidera drugoligowych rozgrywek wygrali 31:17, a w czwartej powiększyli swoją przewagę zwyciężając 21:10.

Dzięki środowej wygranej lublinianie zapewnili sobie pierwsze miejsce przed fazą play off, mimo tego, że do rozegrania pozostał im jeszcze mecz z wiceliderem UMKS Kielce.

W spotkaniu z OSSM najskuteczniejszym zawodnikiem był Rafał Król, który rzucił dziewiętnaście punktów. Dobrą formę potwierdzili również Michał Sikora i Dawid Myśliwiec. Pierwszy z nich zdobył szesnaście, a drugi czternaście „oczek”.