Koszykówka mężczyzn: Start Lublin – AZS AWF Katowice 87:82

Trzecią wygraną z rzędu zanotowali w sobotę koszykarze Startu Lublin. W meczu 7. kolejki pierwszej ligi podopieczni trenera Dominika Derwisza pokonali przed własną publicznością AZS AWF Katowice 87:82.

Mimo że zdecydowanymi faworytami sobotniej potyczki byli gospodarze, to w pierwszej połowie lepiej prezentowali się goście z Katowic. Koszykarze AZS AWF wygrali pierwszą (26:21) i drugą kwartę (21:19) i na przerwę schodzili przy prowadzeniu 47:40.

Po zmianie stron obraz gry przez długi czas nie ulegał zmianie.

W pewnym momencie przyjezdni odskoczyli nawet na dziesięć „oczek” i pachniało niespodzianką. Na szczęście nasi koszykarze w porę się przebudzili i jeszcze w trzeciej partii rozpoczęli odrabianie strat. Po zwycięstwie w niej 27:21 przewaga katowiczan stopniała zaledwie do jednego punktu.

W decydującej części na parkiecie dominowali już gracze trenera Derwisza.

Po dobrej i skutecznej grze w tej kwarcie nasi koszykarze ostatecznie pokonali ekipę z Katowic 87:82.

W dzisiejszym spotkaniu prym wiódł duet lubelskiej drużyny: Tomasz Celej - Adam Myśliwiec. Mieszanka rutyny z młodością nie po raz pierwszy okazała się kluczem do sukcesu. Przeciwko AZS AWF obaj gracze zdobyli łącznie aż 42 punkty.