Koszykówka kobiet: Dromet Częstochowa - AZS UMCS Lublin 71:87

Po środowym zwycięstwie nad Uniwersytetem Warszawskim w Pucharze Polski, w sobotę koszykarki AZS UMCS Lublin kolejny raz mile zaskoczyły swoich kibiców. Tym razem lublinianki w meczu ligowym pokonały na wyjeździe Dromet Częstochowa 87:71.

Sobotnie spotkanie nie było dla naszych akademiczek przysłowiowym spacerkiem. Niemal przez cały mecz toczyła się równa walka, a o zwycięstwie zadecydowało ostatnie dziesięć minut, w których podopieczne trenera Cezarego Nowaka zagrały koncertowo.

Do przerwy gospodynie prowadziły 46:40 i wydawało się, że lublinianki wrócą do domu bez punktów.

Zupełnie odmienna była jednak druga część, w której koszykarki AZS UMCS zaatakowały ze zdwojoną siłą. Szczególnie dobrze radził sobie tercet: Daria Cybulak – Katarzyna Trzeciak – Magdalena Koperwas, który w całym meczu zdobył aż 61 „oczek”.

Po trzeciej kwarcie na tablicy świetlnej widniał wynik 65:65 i zgromadzeni w hali kibice liczyli zapewne na równą i emocjonującą końcówkę. Musieli oni jednak obejść się smakiem, gdyż czwartą kwartę 22:6 wygrały lublinianki, które ostatecznie pokonały Dromet 87:71.