Koszykówka kobiet: AZS UMCS Lublin – Lider Pruszków 55:95

Koszykarki AZS UMCS Lublin zakończyły przygodę z tegorocznymi rozgrywkami Pucharu Polski. W środowym meczu drugiej rundy lublinianki uległy Liderowi Pruszków 55:59.

Pierwsze kilka minut spotkania dawało nadzieję na równą walkę z faworyzowaną drużyną z ekstraklasy. Niestety, z czasem zaczęła się zarysowywać coraz większa przewaga przyjezdnych, które po pierwszej kwarcie prowadziły 29:19. W kolejnej partii zespół spod Warszawy powiększył swoją przewagę i na przerwę schodził z prowadzeniem 49:33.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Przewagę miały podopieczne trenera Jacka Rybczyńskiego, choć lubelskim akademiczkom nie można odmówić walki. Właśnie dzięki niej dzisiejszy mecz nie zakończył się dla nich jeszcze większą porażką.

W ekipie AZS UMCS najlepsze na parkiecie były Daria Cybulak i Magdalena Koperwas. Lubelski duet w środowe popołudnie zdobył 31 punktów.