Koszykówka: Efektowne zwycięstwo Startu

MarcinMMM
MarcinMMM
W meczu 24. kolejki II ligi Start Lublin pokonał na własnym parkiecie Cracovię Kraków 102:76 i pewnym krokiem zmierza do awansu do I ligi.

Tylko w pierwszej kwarcie goście spod Wawelu potrafili toczyć równorzędną walkę z drużyną Piotra Karolaka. Po dziesięciu minutach na tablicy wyników widniało 29:26 i wydawało się, że gospodarze będą musieli zostawić sporo zdrowia, by pokonać zespół Cracovii. Tymczasem w drugiej odsłonie lublinianie dominowali na parkiecie i do przerwy zasłużenie prowadzili 54:40.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Start grał dobrze, a przede wszystkim skutecznie, dzięki czemu wygrał trzecią kwartę 24:16.

W ostatnich dziesięciu minutach przyjezdni próbowali zmniejszyć rozmiary porażki, ale i tak nie znaleźli sposobu na dobrze dysponowanych graczy Piotra Karolaka. Zespół z Lublina zwyciężył w ostatniej partii 24:20 i ostatecznie pokonał Cracovię 102:76.

- Chłopcy zaprezentowali efektowny i efektywny basket. Wygraliśmy zasłużenie, bo byliśmy lepsi w każdym elemencie gry – mówi Piotr Karolak, trener Startu.

Warto zaznaczyć, że w pojedynku z Cracovią punktowało aż dziesięciu lubelskich koszykarzy. – Ten fakt bardzo cieszy. Widać, że przed fazą play off drużyna nabiera zgrania i naprawdę fajnie to wygląda – dodaje szkoleniowiec.