Koszykówka: AZS UMCS Lublin – Dromet Częstochowa 57:68

Nie udało się koszykarkom AZS UMCS Lublin podtrzymać zwycięskiej serii w lidze. W meczu piętnastej kolejki podopieczne trenera Cezarego Nowaka uległy niżej notowanemu Drometowi Częstochowa 57:68.

Lubelskie akademiczki kolejny raz musiały radzić sobie bez Iwony Goduli oraz Pauliny Gozdur. Obie zawodniczki nie doszły jeszcze do siebie po kontuzjach. O ile w środowym meczu z Mostostalem Rzeszów ich brak nie był zbyt widoczny, o tyle dzisiaj już tak. Wszystko przez zmęczenie lublinianek częstymi meczami (potyczka z Drometem była trzecim spotkaniem w ciągu tygodnia).

Już w pierwszej kwarcie gospodynie znacznie odbiegały od ekipy z Częstochowy, i w efekcie przegrywały 12:21. Niestety, w drugiej partii było jeszcze gorzej, bo zakończyła się ona przegraną 8:22.

Jak się okazało w drugiej połowie, strata z pierwszych dwudziestu minut była zbyt duża do odrobienia. Mimo ambitnej walki i zwycięstw w trzeciej (17:11) i czwartej kwarcie (20:14), po końcowej syrenie ze zwycięstwa cieszyły się przyjezdne.