Koszykówka: AZS UMCS Lublin - AZS Uniwersytet Gdański 77:70

Koszykarki AZS UMCS Lublin zrobiły pierwszy krok do utrzymania się na zapleczu PLKK. W pierwszym meczu drugiej rundy, który został rozegrany dzisiaj w hali MOSiR lublinianki zwyciężyły akademiczki z Uniwersytetu Gdańskiego 77:70.

Po pierwszych dziesięciu minutach wydawało się, że dwutygodniowa przerwa pozytywnie wpłynęła na podopieczne Cezarego Nowaka. Miejscowe koszykarki były bowiem znacznie lepsze od rywalek i zasłużenie prowadziły 24:12. Niestety w drugiej kwarcie role się odwróciły i do przerwy przyjezdne prowadziły 38:35.

Trzecia partia była bardzo wyrównana i zakończyła się skromną wygraną gdańszczanek 19:18. Ku uciesze zgromadzonej w lubelskiej hali kibiców, miejscowe koszykarki przebudziły się w ostatniej części. Dzięki skutecznej grze przede wszystkim Magdaleny Koperwas, Iwony Goduli i Barbary Bukowskiej to akademiczki z Lublina cieszyły się ze zwycięstwa w całym spotkaniu.

Kolejny mecz lublinianki rozegrają za tydzień. Wówczas na wyjeździe zmierzą się z Koroną Marmorin Wschowa.