Koszmar w Mariborze, Polska rozgromiona przez Słowenię

MarcinMMM
MarcinMMM
Do środowego meczu ze Słowenią piłkarze reprezentacji Polski wierzyli, że uda im się awansować do przyszłorocznych mistrzostw świata w RPA. Teraz wszystko jest już jasne. Biało-czerwoni przegrali w Mariborze 0:3 i mają tylko matematyczne szanse na awans do mundialu.

Po sobotnim remisie z Irlandią Północną (1:1) polscy kibice mieli nadzieję, że ich ulubieńcy zrehabilitują się za wpadkę i odniosą niezbędne zwycięstwo. Tym bardziej, że w dotychczasowych potyczkach ze Słowenią ani razu nie przegraliśmy. Dzisiaj drużyna prowadzona przez Leo Beenhakkera niestety, przełamała tę serię. Najgorsze jest to, że Polacy zagrali bez ambicji i o ich grze nie można powiedzieć niczego dobrego.

Już w 13. minucie, ku uciesze miejscowej publiczności, wynik spotkania otworzył Zlatko Dedic. Winę za stratę tego gola ponosi Dariusz Dudka do spółki z Arturem Borucem. Pierwszy z nich nie upilnował zawodnika gospodarzy, a drugi nie obronił piłki, którą miał na rękach. Bezbarwni reprezentanci naszego kraju drugiego gola stracili tuż przed przerwą. Jego autorem okazał się Milivoje Novakovic, który wykorzystał dokładne dogranie Andraża Kirma i z bliska trafił do pustej bramki.

Po przerwie gra naszych piłkarzy nie uległa poprawie.

Fakt ten postanowili wykorzystać Słoweńcy i ostatecznie nas dobili. W 64. minucie wynik spotkania na 3:0 ustalił Valter Birsa, który podciął piłkę nad interweniującym Borucem.

Co prawda Polacy nie stracili wszystkich szans na awans do mistrzostw świata, ale w ten, wierzą już chyba tylko niepoprawni optymiści. W dzisiejszym spotkaniu w Mariborze biało-czerwoni pokazali, że wyprawa na mundial po prostu im się nie należy. Bardziej na ten awans zasługują Słoweńcy, którzy wirtuozami futbolu nie są, ale pokazują, że sercem i ambicją można nadrobić pozostałe braki