Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koncert „Wehikuł Czasu”, pamięci Ryszarda Riedla

Marcin Jaszak
materiały prasowe
Już za tydzień 5 marca wyjątkowy koncert w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. „Wehikuł Czasu” przeniesie nas w świat niezapomnianych utworów śpiewanych przed laty przez Ryszarda Riedla.

W trzydziestą rocznicę śmierci Ryszarda Riedla - jego syn Sebastian Riedel zorganizował ogólno-polską specjalną akustyczną trasę koncertową pamięci legendarnego artysty.

Geneza tej trasy sięga 1994 roku, kiedy to na kilka miesięcy przed śmiercią, Ryszard Riedel wraz z zespołem „Dżem” bierze udział w akustycznej sesji nagraniowej. Rejestruje swój głos do kilkunastu kompozycji, swoistego „The best of”, który jeszcze tego samego roku ukazał się na albumach: „Akustycznie” i „Akustycznie – suplement”. Ryszard Riedel nie doczekał wydania tych płyt, nie zdążył też wystąpić na żadnym z koncertów, który by te albumy promował. Po trzech dekadach to zadanie wykona Sebastian Riedel.

- „Podczas koncertu zostanie odegrany w całości album „Akustycznie” oraz wybrane kompozycje z drugiego krążka. W programie znajduje się więc cały szereg kultowych już utworów: „Whisky”, „Czerwony jak cegła”, „List do M.”, „Sen o Victorii”, „Naiwne pytania”, „Autsajder”, ale i wiele spośród tych rzadziej wykonywanych na żywo: „Cała w trawie”, „Słodka”, „Niewinni”, „Paw” czy „Detox”. Nie zabraknie piosenek dedykowanych swojemu Ojcu: „Kiedy znowu”, czy „Głos ma dobro, nie zło”. Całość została zaaranżowana na instrumenty akustyczne – ich wyjątkowe brzmienie sprzyja zadumie i wspomnieniom, a także buduje wyjątkową atmosferę wspólnego spotkania z po-stacią niezapomnianego Ryszarda Riedla. Koncerty „Wehikuł Czasu” są swoistym hołdem dla muzycznego dziedzictwa zespołu „Dżem” i niezapomnianych lat, gdy na jego froncie stał legen-darny „Rysiek”.” - pisze organizator.

Dwugodzinnemu koncertowi towarzyszy wystawa autentycznych pamiątek związanych z Ryszar-dem Riedlem – rękopisów, strojów, zdjęć, nagród, osobistych przedmiotów, a także przedstawienie dorobku artystycznego artysty, w tym nieprezentowanych do tej pory multimediów.

Koncert „Wehikuł Czasu, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
Termin: 5 marca, godz. 19.30

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pierwsza wielka wymiana książek w Chojnicach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto