Kolejne zwycięstwo mistrzyń Polski

Tomasz Maciuszczak
W meczu 2 kolejki ekstraklasy piłkarek ręcznych SPR Asseco BS Lublin pokonało Carlos-Astol Jelenia Góra 38:29 (18:14).

Początek spotkania był wyrównany. W 9 minucie gospodynie prowadziły 6:3, ale jeleniogórzanki zdołały doprowadzić do remisu, a w 23 min. wyszły na prowadzenie 10:9. Lublinianki nie pozwoliły jednak rywalkom na więcej, do przerwy wygrywając 18:14.

Na początku drugiej połowy bramki dla SPR rzuciły Katarzyna Duran i Dorota Malczewska, przyjezdne zdołały jednak zniwelować straty do dwóch trafień. Wymiana ciosów trwała do 40 minuty, kiedy starsza z sióstr Malczewskich z rzutu karnego trafiła na 24:21. Od tej pory lublinianki zaczęły powiększać przewagę, która równo z końcową syreną wyniosła dziewięć bramek. Mecz zakończył się wynikiem 38:29.

To drugie zwycięstwo podopiecznych trenera Jana Packi w tym sezonie. Przed tygodniem SPR Asseco BS także różnicą 9 goli wygrało na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.