18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kino Konfrontacji. Teatralna forma w filmie

Ewelina Krawczyk
Już jutro rozpocznie się najbardziej wyczekiwane teatralne wydarzenie w Lublinie. Spektaklom towarzyszyć będzie Kino Konfrontacji, do którego można by zachęcić przewrotnym hasłem "Zapomnij o teatrze". Nie o to jednak chodzi. Organizatorzy obrazem filmowym przypomną również formę teatralną.

Konfrontacje Teatralne to, oczywiście, teatr przede wszystkim. Jednak kolejna, 18 edycja, obfituje również w pokazy filmowe. Poniżej przedstawiamy ich zestawienie. Tymczasem cały program Konfrontacji znajdziecie TUTAJ

Kino Konfrontacji: Program

Italiani
Film ten śmiało można nazwać projektem konceptualnym i zarazem swobodną improwizacją. Intrygujący, mocno w obrazie teatralny i dla niektórych dosyć kontrowersyjny obraz młodego reżysera, który nie boi się poszukiwać oryginalnej i zaskakującej formy. Fabuła filmu to typowa wariacja na temat kobiety i trzech mężczyzn jej życia: mężu, kochanku i synu.
14.10, godz. 16.00.

Dogville
USA, lata 30. Bohaterem filmu jest małe, prowincjonalne miasteczko i jego mieszkańcy, którzy przyjmują na określonych warunkach do swojej społeczności, szukającą schronienia przed gangsterami, Grace. Film zrealizowany jest w zaskakującej, teatralnej formie – Bertolt Brecht, Samuel Beckett i egzystencjalizm, to chyba główne i najbardziej widoczne w filmie odniesienia do tradycji teatru.
15.10, godz. 16.00.

Cezar musi umrzeć
Pensjonariusze włoskiego więzienia biorą udział w próbach do sztuki Szekspira „Juliusz Cezar”. Próby odbywają się w klaustrofobicznych więziennych korytarzach, na spacerniaku, w sali wizyt. Więźniowie uczą się ról w czasie wolnym, tłumacząc język Szekspira na ten, w którym myślą i czują. Powoli coraz mocniej utożsamiają się ze swoimi bohaterami.
16.10, godz. 16.00.

Bracia Karamazow
Prascy aktorzy zjeżdżają do krakowskiego teatru aby pracować na produkcją scenicznej adaptacji dzieła Dostojewskiego „Bracia Karamazow”. Rzecz o moralności, naturze człowieka, ludzkim sumieniu, winie, karze i przebaczeniu. Akcja filmu toczy się głównie poprzez losy bohaterów powieści ale także, równolegle, przedstawia dramat jednego z pracowników obserwujących spektakl.
17.10, godz. 16.00.

Synekdocha, Nowy Jork
Niezwykła historia twórcy teatralnego, który pracuje nad dziełem życia – spektaklem realistycznym w każdym calu. Caden Cotard neurotyczny i zagubiony reżyser rozpaczliwie próbuje znaleźć jakiś sens poprzez sztukę, wyrazić jakoś siebie, dowiedzieć się, czego naprawdę pragnie. Mijają lata pracy, zaciera się granica między fikcją a rzeczywistością, górę biorą niespełnione marzenia i zawiedzione nadzieje.
18.10, godz. 16.00.

Wszystkie pokazy w ramach Kina Konfrontacji odbywają się w Centrum Kultury w Lublinie przy ul. Peowiaków 12, w Sali Kinowej, bilety: 8/10 zł.**

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto