Jakub Potocki wicemistrzem Europy w kulturystyce

SZUPTI
Jakub Potocki (Paco Lublin) pokazał wielką klasę w Sofii
Jakub Potocki (Paco Lublin) pokazał wielką klasę w Sofii paco.pl
Jakub Potocki z Paco Lublin wywalczył srebrny medal w kategorii 90 kg podczas mistrzostw Europy seniorów w kulturystyce i kulturystyce klasycznej, rozegranych w stolicy Bułgarii Sofii.

Lublinianin debiutował w czempionacie Starego Kontynentu, przegrywając jedynie z reprezentantem Słowacji Ladislavem Kuzderem. Brązowy krążek w tej kategorii zdobył Ukrainiec Mykola Karpyuk, natomiast na kolejnych miejscach sklasyfikowani zostali: Erdal Utar z Turcji, Andrej Kosenko z Rosji oraz Ridvan Koc z Turcji.

Reprezentanci Polski wywalczyli w Bulgarii ogółem trzy medale (złoty i dwa srebrne). Oprócz srebrnego medalu Jakuba Potockiego na najwyższym stopniu podium stanął w Sofii w kategorii do 175 cm Przemyław Żokowski z Efektu Toruń, zaś na drugim w kategorii do 168 cm Piotr Zaniewski z Herosa Ustka.

W klasyfikacji drużynowej wygrali Rosjanie, a Polacy zajęli czwarte miejsce.