Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Hospicjum przy Bernardyńskiej liczy na nasze wsparcie

Monika Fajge
Nowy budynek, a w nim m.in. poradnia geriatryczna i długofalowa poradnia medycyny paliatywnej, izolatki i gabinety zabiegowe - od kwietnia Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie rozbudowuje swoją siedzibę przy ul. Bernardyńskiej. Inwestycja pochłonie grube miliony, dlatego konieczne jest wsparcie ludzi o wielkich sercach.

- Budynek już stoi, na razie jest w stanie surowym. Trwają prace wykończeniowe dachu - mówi Barbara Szewczyk, pracownik hospicjum, koordynator inwestycji. - Udało nam się zrobić wszystkie instalacje wewnątrz oraz położyć tynki w niektórych pomieszczeniach. Wyłożyliśmy na to wszystko z własnej kieszeni 1 mln 580 tys. zł - dodaje.

W nowej siedzibie, oprócz poradni i gabinetów zabiegowych, będą też pokoje socjalne dla rodzin chorych, pomieszczenia dla zespołów opieki domowej oraz sala konferencyjna. Część prac sfinansuje Unia Europejska - placówce udało się pozyskać ponad 3 mln złotych. To jednak i tak za mało, by pokryć wszystkie koszty inwestycji.

- Zabraknie m.in. na modernizację kotłowni i wyposażenie ośrodka, w sumie jakieś 1,5 mln zł - tłumaczy Barbara Szewczyk. - Dlatego będziemy wdzięczni za każde wsparcie. Z pomocą ruszył Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej w Lublinie.

- Zachęcamy dyrektorów lubelskich szkół, by włączyli się do akcji "Zostań Dobrym Samarytaninem" i zorganizowali na terenie swoich placówek zbiórkę do puszek na rzecz hospicjum - wyjaśnia Agnieszka Wardzińska, jedna z koordynatorek akcji. - Akcja potrwa miesiąc, od 5 grudnia do 5 stycznia. Po odbiór puszek można się zgłaszać od dziś do 9 grudnia. Zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Hirszfelda 6 - dodaje Dorota Polonis. - Współpracujemy z hospicjum przy ul. Bernardyńskiej już od trzech lat. Placówce przyda się każda złotówka. Szczególnie teraz, gdy trwają prace nad rozbudową ośrodka.

Hospicjum Dobrego Samarytanina powstało ponad 20 lat temu. Opiekuje się ponad 600 osobami obłożnie chorymi w ich domach, ma także około 270 tzw. pacjentów stacjonarnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto