Hokej: Zwycięstwo LHT Lublin na koniec rundy

Hokeiści LHT Lublin zakończyli pierwszą rundę w Mazowieckiej Ligi Hokeja. W swoim ostatnim tegorocznym spotkaniu lublinianie pokonali Huks Warszawa 7:5. Było to dopiero pierwsze zwycięstwo drużyny z Lublina w tym sezonie.

Spotkanie od początku stało na niezłym poziomie. Obie drużyny stwarzały sobie mnóstwo okazji na bramki, lecz w pierwszej tercji lepszą skutecznością popisali się hokeiści ze stolicy, którzy prowadzili 2:1.

Drugie dwadzieścia minut obfitowało w jeszcze więcej goli, bo aż pięć. Aż trzy z nich były autorstwa ekipy z Lubelszczyzny. O losach meczu decydowała więc trzecia partia. W niej znacznie lepiej spisali się goście, którzy dołożyli kolejne trzy bramki, tracąc tylko jedną i w efekcie pokonali Huks 7:5.

Najskuteczniejszym zawodnikiem LHT ponownie był Portugalczyk Fillipe Ribeiro, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Pozostałe bramki dla naszego zespołu strzelali: Krzysztof Sidor, Jeremi Zgierski, Michał Sierakowski i Aleksander Łubkowski.