Grand Prix Polski 2012/2013: Jan Świtkowski ze Skarpy Lublin na drugim miejscu

szupti
Jan Świtkowski ze Skarpy Lublin wywalczył drugie lokaty na dystansach 100 i 200 m stylem motylkowym archiwum klubu
Jan Świtkowski ze Skarpy Lublin wywalczył drugie lokaty na dystansach 100 i 200 m stylem motylkowym podczas finałowych zawodów pływackiej Grand Prix Polski edycji 2012/2013. Impreza w miniony weekend odbyła się na długim basenie Aquasfera w Olsztynie.

19-letni lublinianin na pierwszym z dystansów osiągnął rezultat 55,28 (731 pkt.), natomiast na drugim popłynął w czasie 2.00,91 (784 pkt.). W obu wyścigach Świtkowski przegrał tylko z niezwykle utytułowanym Pawłem Korzeniowskim z AZS AWF Warszawa (52,97), wielokrotnym mistrzem świata i Europy na 200 m tym stylem.

Jan Świtkowski zajął ponadto na olsztyńskiej pływalni trzecią pozycję na 50 m motylkiem (25,45 - 684 pkt.). - W Olsztynie zostaję już do MP seniorów, które w dniach 13-16 czerwca odbędą się na tej samej pływalni. Popłynę wówczas na dystansach 200 m kraulem i 200 zmiennym, starając wypełnić minima na MŚ seniorów. Czempionat globu na przełomie lipca i sierpnia zostanie rozegrany w Barcelonie - powiedział Jan Świtkowski.