Euro 2008: Niemcy w finale!

Tomasz Maciuszczak
W pierwszym meczu półfinałowym nasi zachodni sąsiedzi pokonali Turcję 3:2. Decydująca bramka dla zwycięzców padła w 90. minucie spotkania!

W pierwszej połowie oba zespoły zagrały na remis. Turcy objęli prowadzenie po golu Ugura Borala w 22 minucie. Cztery minuty później wyrównał Bastian Schweinsteiger.

Prawdziwe emocje rozpoczęły się w końcówce spotkania.

W 81 minucie po golu Miroslava Klose było 2:1 dla Niemców. Ambitni Turcy po raz kolejny podczas imprezy udowodnili, ze grają do końca i pięć minut później zdołali wyrównać po bramce Semiha Senturka.

Pod koniec gry potwierdziło sie jednak stare piłkarskie porzekadło, mówiące, że "w piłkę gra 22 zawodników, a wygrywają i tak Niemcy". Podopiecznym Joachima Lowa awans do finału dało trafienie Philipa Lahma, w 90. minucie meczu.

Drugiego finalistę wyłoni czwartkowy mecz Rosja - Hiszpania.

Euro 2008 w Lublinie - serwis specjalny!