El. MŚ: Polska zremisowała z Irlandią Północną

Remisem 1:1 zakończył się mecz reprezentacji Polski z Irlandią Północną, w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2010. Dzisiejsze potknięcie praktycznie przekreśliło szansę na awans Polaków na mundial w Republice Południowej Afryki.

Początek spotkania w wykonaniu naszych reprezentantów był słaby. Wszyscy spodziewali się zdecydowanych ataków od pierwszych minut, ale piłkarze Leo Beenhakkera wolno konstruowali akcje, przez co nie mogli zagrozić bramce rywali. Taka gra zemściła się w 38. minucie. Wtedy błąd defensywy „biało-czerwonych” wykorzystał Kyle Lafferty, który w sytuacji sam na sam pokonał Artura Boruca. Przed przerwą dwie bramkowe szanse stworzył sobie Ludovic Obraniak, ale szczęście było przy gościach z Irlandii Północnej.

Po zmianie stron Polacy rzucili się do odrabiania strat.

Mimo dominacji na boisku nasi gracze nie potrafili jednak stworzyć sobie klarownych okazji do zdobycia gola. Dopiero po kilkunastu minutach goście zaczęli się gubić, dzięki czemu „biało-czerwoni” częściej przedostawali się w ich pole karne. Wyrównująca bramka padła jednak dopiero w 80. minucie. Paweł Brożek dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne do Mariusza Lewandowskiego. Próbujący powstrzymać Polaka Aaron Hughes wpakował piłkę do własnej siatki. Mimo rozpaczliwych ataków podopiecznym Leo Beenhakkera nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Strata punktów z Irlandią Północną nie przekreśla naszych szans na nasz wyjazd na mundial do RPA.