Do Jeleniej Góry po zwycięstwo

Paweł Gregorowicz
W pierwszym meczu Play-off szczypiornistki z Lublina miażdżąco pokonały piłkarki z Jeleniej Góry. Jaki przebieg będzie miał rewanż?

Po pierwszej odsłonie spotkania na hali Globus lublinianki wygrywały sześcioma bramkami. Ostatecznie rywalizacja ukończyła się siedemnasto bramkową przewagą SPR 39:22 (17:11).

Na spotkanie rewanżowe lublinianki już w sobotę pojadą do Jeleniej Góry
- Jedziemy po to by wygrać – podkreśla Sabina Włodek, kapitan SPR. – Myślami jesteśmy już w drugiej rundzie Play-off. Podejrzewam, że zagramy z zespołem koszalińskiej Politechniki.

Obecny tydzień przygotowań do wyjazdowego spotkania podobnie jak poprzedni upływa pod presją trenera Edwarda Jankowskiego, który ciężkimi ćwiczeniami stara się zmobilizować swoje zawodniczki. - Jak na razie nie mamy dla siebie mocnego przeciwnika – wyjaśnia Jankowski. – Jednak trenujemy nadal ostro po to by do półfinałów, które rozegramy 18 kwietnia przystąpić w nienagannej formie.

Szkoleniowiec lublinianek podkreśla także, że na wyjeździe gra się zawsze ciężej, bo pod presją

- W sobotnim spotkaniu zawodniczki Carlosa nie zaskoczyły mnie niczym – dodaje Jankowski. – W pierwszej połowie popełniliśmy czternaście błędów technicznych, gra toczyła się bardziej na luzie. Druga połowa była naszą dominacją i tym, przysłoniliśmy rywalki z Jeleniej Góry.

W pierwszy dzień wiosny szczypiornistki z Lublina rozegrają rewanżowe spotkanie z Carlosem Astol w Jeleniej Górze. - Podobnie jak Sabina podejrzewam, że w półfinale spotkamy się z koszalińską drużyną – zapowiada trener SPR. – Świadczy to o tym, że zakładamy wygraną w sobotnim spotkaniu, jak również zwycięstwo Politechniki.