Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dlaczego lubię mieszkać na Bronowicach (materiał Dziennikarza Obywatelskiego)

Wasabi
Wasabi
O tym, dlaczego warto mieszkać na Bronowicach w Lublinie, pisze MM-kowy Dziennikarz Obywatelski Wasabi Goodfoto.
Uwaga! Ten materiał bierze udział w konkursie dla Dziennikarzy Obywatelskich MM Lublin "Tym żyje miasto"!

Bronowice to dzielnica Lublina we wschodniej części miasta. Od 2006 roku stanowi również dzielnicę administracyjną miasta. Sąsiaduje ze Starym Miastem, Tatarami, Felinem, Kośminkiem oraz Za Cukrownią.

Z dnia na dzień dzielnica zmienia się na lepsze. Prawie wszędzie widać odremontowane i ocieplone budynki mieszkalne z kolorowymi elewacjami.

Sukcesywnie trwa wymiana chodników. Na zaniedbanych dawniej terenach powstały funkcjonalne place zabaw. Jest dużo nasadzeń krzewów i drzew.

Mamy tu piękne, nowe tereny sportowo-rekreacyjne, czego najlepszym przykładem jest Orlik przy Gimnazjum nr 14 oraz boiska przy Szkole Podstawowej nr 31. Na odkrytym basenie pływackim przy ul. Łabędziej, który w najbliższej przyszłości stać się ma nowoczesnym krytym obiektem, można było minionego gorącego lata zażywać kąpieli.

Ważnym elementem codziennego życia są zakupy, a tym czynnościom na pewno sprzyja sąsiedztwo wielkich powierzchniowo sklepów przy Al. Witosa (m.in. OBI, MACRO, Carrefour). Nie brakuje na Bronowiczach podobnych, ale mniejszych obiektów (Stokrotka, Biedronka, Lidl, Żabka, Groszek etc).

Miłośnicy fast foods mają kilka kroków do jednego z trzech lubelskich barów sieci McDonalds. Uzupełnieniem potrzeb żywnościowych, szczególnie dla wielu starszych i mniej zamożnych mieszkańców jest jedno z największych lubelskich targowisk przy ul. Krańcowej, gdzie można nabyć po przystępnej cenie świeże, zdrowe i smaczne produkty.

Dla zmotoryzowanych, ale i tych, którzy korzystają z MPK, bliskość i szybkość przejazdu do centrum miasta jest nie do przecenienia, a udaje się to dzięki dość dużej przepustowości głównych ulic: Witosa, Drogi Męczenników Majdanka i Krańcowej.

Dla sporej grupy mieszkańców zaletą jest mała odległość do największej lubelskiej nekropoli.

Na Bronowicach czuć i widać historię Lublina, czego największym przykładem jest sąsiedztwo Muzeum na Majdanku.

Na terenie lub w okolicach tej dzielnicy znajduje się sporo różnego typu szkół, od podstawowych po średnie (m.in. LO Nr 8, ,,Budowlanka”). Nie brakuje tu wydziałów wyższych uczelni m.in. Uniwersytetu Przyrodniczego i KUL-u.

Z tego powodu dużym powodzeniem cieszą się w naszej dzielnicy stancje, co z kolei daje stałym mieszkańcom dodatkowy dochód.

Mógłbym dalej wymieniać zalety mieszkania na Bronowicach, ale nie chodzi mi o to, by się czymkolwiek chwalić. Artykułem tym chciałem jedynie zmienić stary obraz tej częśći Lublina, funkcjonujący jeszcze w świadomości wielu ludzi.

Oczywiście jest tu dużo do poprawienia, ale najważniejsze jest to, że od kilku lat w szybkim tempie ta wielka dzielnica staje coraz bardziej funkcjonalna, bezpieczna i ładniejsza.




Uwaga! Zostań Dziennikarzem Obywatelskim, wygraj konkurs „Tym żyje miasto” i zgarnij nagrody!


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: RPP zdecydowała ws. stóp procentowych? Kiedy obniżka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto