Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chcemy wrócić do domu autobusem!

Janek Taraszkiewicz
Janek Taraszkiewicz
Mieszkańcy osiedla Szerokie chcą lepszego połączenia z centrum miasta. Rada dzielnicy przekazała swoje postulaty lubelskiemu MPK. Przewoźnik zapowiada, że przeanalizuje wszystkie prośby.

Osiedle Szerokie łączą z centrum miasta trzy linie autobusowe – 18, 20, które jeżdżą przez al. Warszawską oraz autobus numer 3 – nim mogą dojechać mieszkańcy okolic ul. Nałęczowskiej.

Dzielnica rozbudowuje się bardzo intensywnie, z roku na rok przybywa nowych domów i lokatorów, dlatego rada dzielnicy postanowiła dowiedzieć się jakie potrzeby mają nowi sąsiedzi.

– Dostępność komunikacji jest bardzo ważna, nie każdy z mieszkańców dysponuje samochodem. Młodzież musi jakoś dojeżdżać do szkół, przecież na naszym osiedlu nie ma placówki oświatowej – wyjaśnia Maria Dudziak z rady dzielnicy Szerokie. Okazją do przekazania swoich postulatów są konsultacje, jakie lubelskie MPK przeprowadziło wśród rad dzielnic. – To przedstawiciele lubelskich osiedli, dlatego ich zdanie jest dla nas bardzo ważne – mówi prezes MPK Grzegorz Siemiński.

Rada dzielnicy, w raporcie przekazanym przewoźnikowi, zwróciła szczególną uwagę na dojazd do osiedla w godzinach wieczornych.

- Wiele osób pracuje na drugą zmianę i kończy pracę około godziny 22. Żeby wrócić do domu, muszą dojechać do centrum, bo tylko tamtędy kursują autobusy łączące nasze osiedle z miastem – wyjaśnia Maria Dudziak. – Dlatego chcemy, by zarówno linie 20 jak i 3 przejeżdżały przez al. Racławickie nie wcześniej niż o 22:30, tak by ludzie zdążyli dotrzeć z innych dzielnic, gdzie pracują. Nasze osiedle leży na obrzeżach Lublina i dojazd taksówką jest kosztowny – dodaje.

Rada dzielnicy zwraca również uwagę na kursowanie linii nr 54, która dowozi do szkoły dzieci z ulicy Nałęczowskiej.

– Chcemy by pojawiło się więcej kursów, ponieważ do tej pory autobus jeździł tylko cztery razy dziennie – mówi Dudziak.  MPK zapowiada, że dokładnie rozpatrzy wszystkie sugestie rady dzielnicy. – Chcemy by nasze pojazdy poruszały się w sposób zadowalający mieszkańców – mówi Grzegorz Siemiński. – W miarę naszych możliwości postaramy się uwzględnić wszystkie głosy – dodaje. Pracownicy MPK dokładnie przeanalizują głosy rad dzielnic i przekażą je do zespołu planistów z urzędu miasta, tak by zmiany wprowadzić już na jesieni.

Fot. Bartek Żurawski

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto