Bychawa. Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Pływackiego popłynęli po złoto na zawodach w Łukowie. ZOBACZ ZDJĘCIA

RG
Jubileuszowe XXV Wiosenne Otwarte Mistrzostwa Łukowa za nami. W zawodach wystartowało 190 zawodniczek i zawodników w tym 9-osobowa drużyna UKP Bychawa. Zawody odbywały się w 5-ciu kategoriach wiekowych.

Zawody w wykonaniu zawodników wypadły rewelacyjnie. Startujący z UKP Bychawa zdobyli 11 medali: 8 złotych, 2 srebrne oraz 1 brązowy. Podczas tych zawodów zadebiutowali najmłodsi zawodnicy: 8-letnia Matylda i 9-letni Piotr - od razu spisali się na medal. Najwięcej medali zdobyli natomiast nasi zawodnicy startujący w kategorii wiekowej 14-15 lat. W klasyfikacji medalowej bychawscy zawodnicy uplasowali się na czwartym miejscu.

Kategoria 14-15 lat:

• Łucja Frączek – złoty medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym; złoty medal na dystansie 100 m stylem zmiennym (została najlepszą zawodniczką w tej kategorii)
  • Szymon Lipiński – złoty medal na dystansie 50 m stylem motylkowym; złoty medal na dystansie 100 m stylem dowolnym (został najlepszym zawodnikiem w tej kategorii)
  • Amelia Prącik – złoty medal na dystansie 50 m stylem motylkowym; srebrny medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym (w klasyfikacji najlepszych zawodniczek w tej kategorii zajęła II miejsce)
  • Iga Rudzik – V miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym

Kategoria 16 lat i więcej:

• Zuzanna Salasa – złoty medal na dystansie 50 m stylem motylkowym; złoty medal na dystansie 100 m stylem zmiennym (w klasyfikacji najlepszych zawodniczek w tej kategorii zajęła II miejsce)

Dla zawodników 14-letnich i starszych był to start kontrolny przed zbliżającymi się zawodami z cyklu Grand Prix Puchar Polski. Te odbędą się już niebawem - 9 kwietnia na pływali Aqua Lublin.