Brązowe medalistki Mistrzostw Polski Młodziczek

makolublin
makolublin
Makowski Przemysław
Sezon 2013/14 dla reprezentantek naszego województwa w piłce nożnej kobiet w kategorii młodziczka dobiegł końca. Zawodniczki z naszego regionu, 1 czerwca wróciły szczęśliwe z turnieju półfinałowego.

W dniach 31.05 - 01.06.2014 w Gutowie Małym, odbył się Półfinałowy Turniej Mistrzostw Polski Młodziczek, w którym wystąpiły reprezentacje czterech związków piłki nożnej. Aby znaleźć się w strefie medalowej, należało w meczach eliminacyjnych rywalizować w grupie 4 zespołowej i osiągnąć co najmniej drugie miejsce.

Lublinianki prowadzone przez trenera Przemysława Makowskiego w rundzie jesiennej pokonały kolejno: Podkarpacki ZPN 1:0, Małopolski ZPN 3:6 oraz Świętokrzyski ZPN 0:3.

Runda wiosenna była również udana w wykonaniu młodych piłkarek, bowiem w trzech spotkaniach zdobyły siedem punktów (Podkarpacki ZPN - Lubelski ZPN 1:5, Lubelski ZPN - Małopolski ZPN 1:1, Lubelski ZPN - Świętokrzyski ZPN 2:0).

Z pięcioma zwycięstwami oraz jednym remisem "lubelskie młodziczki" z pierwszego miejsca awansowały do półfinału Mistrzostw Polski.

Przeciwniczkami w turnieju półfinałowym były rówieśniczki Mazowieckiego ZPN, Dolnośląskiego ZPN oraz Zachodniopomorskiego ZPN.

W pierwszym dniu turnieju reprezentantki naszego regionu pokonały dziewczęta Zachodniopomorskiego ZPN 2:1 (Domin Alicja- UKS Widok SP 51 Lublin, Bancerz Anna - UKS Dubler Opole Lubelskie), oraz uległy Mazowieckiemu ZPN 0:2. Natomiast Dolnośląski ZPN uległ 0:1 Mazowieckiemu ZPN oraz pokonał Zachodniopomorski ZPN 2:1.

Już po pierwszym dniu zawodów wiadomo było że do finału rozgrywek awansuje Mazowiecki ZPN, natomiast mecz pomiędzy Lubelski ZPN - Dolnośląski ZPN decydował o zajęciu trzeciego miejsca w Polsce.

Faworytem do brązowego medalu był zespół z Dolnośląska, bowiem lepszy stosunek bramek sprawiał że do zdobycia medalu wystarczył mu remis.

Zawodniczki obu zespołów przystąpiły do meczu bardzo skoncentrowane i zmotywowane. W pierwszej części spotkania żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki. Lepszą okazję miały "lublinianki" które w pierwszych 15 minutach stworzyły dwie bardzo dobre sytuacje bramkowe.

W drugiej połowie zawodniczki z naszego regionu były częściej przy piłce, stwarzały sytuacje strzeleckie, i z każdą minutą były bardziej zdesperowane. Wiedząc że tylko zwycięstwo gwarantuje zdobycie brązowego medalu, trener zdecydował się na zmianę taktyczną i wprowadził trzecią napastniczkę.

Ryzyko opłaciło się, bowiem na trzy minuty przed zakończeniem meczu, po strzale Natalii Chwedczuk, niefortunnie do swojej bramki, piłkę skierowała zawodniczka dolnośląska i zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki.

Końcowe minuty to pewna gra w obronie naszego zespołu, i utrzymywanie piłki z dala od naszego pola karnego. W ciągu doliczonych dwóch minut do regulaminowego czasu gry, zawodniczki Dolnośląskiego ZPN nie były w stanie zagrozić dobrze broniącej Julii Fronczek i zwycięstwo stało się faktem.

4. Zachodniopomorski ZPN 3 mecze 0 pkt 2-8

Awans do finału uzyskała drużyna Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, która w dniu 11.06.2014 w Ostródzie zmierzy się z zespołem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej
Zawodniczki Lubelskiego Związku Piłki Nożnej zajmując drugie miejsce w turnieju półfinałowym, zapewniły sobie III miejsce w Polsce. W nagrodę otrzymały okazały puchar oraz pamiątkowe medale w kolorze brązowym.