Boks: Karolina Michalczuk najlepsza w Pazardjiku

Karolina Michalczuk obroniła wywalczony przed rokiem w Liverpoolu tytuł mistrzowski Unii Europejskiej. W tegorocznej imprezie, która odbyła się w bułgarskiej miejscowości Pazardjik, zawodniczka Paco Lublin bez większych problemów wywalczyła złoty medal.

W ćwierćfinale Karolina Michalczuk pokonała Francuzkę Lornę Weaver 11:2. Nasza reprezentantka jeszcze lepiej poradziła sobie w półfinale. Polka już w pierwszej rundzie rozprawiła się bowiem z Węgierką Csillą Nemedi. Finałowa walka również była popisem Michalczuk, która nie dała żadnych szans reprezentantce Hiszpanii Irene Gordo. Ostatecznie zawodniczka z Lublina pokonała Hiszpankę 14:0, czym przypieczętowała swój triumf w mistrzostwach Unii Europejskiej.

- Karolina nie miała najmniejszych problemów z pokonywaniem swoich rywalek. Wynik 14:0 w pojedynku finałowym świadczy o dominacji naszej zawodniczki i jej zasłużonym zwycięstwie w całej imprezie – cieszy się Władysław Maciejewski, trener Karoliny Michalczuk.