Avia powoli wraca do formy. 3:1 z GTPS

W spotkaniu z GTPS Gorzów Wlkp. Avii chodziło przede wszystkim o przełamanie serii porażek i powrót do walki o czołowe lokaty na koniec sezonu zasadniczego. Plan został wykonany, bo gospodarze wygrali dosyć łatwo 3:1. Ponadto znacznej poprawie uległa gra zespołu Krzysztofa Lemieszka. W końcu tak jak należy zaczął funkcjonować środek.

Świdniczanie wyszli na parkiet mocno zmotywowani i zaangażowanie było widać przy każdej akcji. Mariusz Kowalski i Jakub Guz wyręczali z przyjęcia Wojciecha Pawłowskiego, a ten szalał w ataku zdobywając punkt za punktem. W pierwszej odsłonie świdniczanie szybko uzyskali kilka punktów przewagi i wygrali do 20. Takim samym wynikiem powinien się zakończyć i drugi set, ale przy stanie 20:15 trener Lemieszek dał pograć Oskarowi Dziewitowi i Rafałowi Grabarczykowi. Niestety, zmiana nie powiodła się i zawodnicy szybko musieli opuścić parkiet. Podstawowa szóstka opanowała nerwy i ostatecznie wygrała do 22.

W trzecim secie Avia prowadziła już 24:22, ale przegrała do 24 po serii błędów. - Dziękuję chłopakom z Avii za tego seta, bo bez ich pomocy byśmy go na pewno nie wygrali - żartował po spotkaniu Sławomir Gerymski, trener gości.

Czwarta partia to ponownie dobra gra Avii, która bez najmniejszych problemów wygrała do 19. - Gdybyśmy przegrali, bylibyśmy pogrążeni, ale wygraliśmy i to w dobrym stylu - mówi zadowolony trener Lemieszek. - Nic tak nie buduje atmosfery jak wygrana i dobrze że ją odnieśliśmy, bo przed nami decydujące mecze sezonu.

Dobrze zagraliśmy środkiem

Łukasz Makowski, rozgrywający Avii Świdnik: - Starałem się grać jak najwięcej środkiem, bo zdaję sobie sprawę, że ten element jest u nas bardzo mocny. Szkoda tylko, że w trzecim secie nie wykorzystaliśmy naszej przewagi. Prowadziliśmy 24:22 i mieliśmy piłki w górze. Niestety, oddaliśmy tego seta. Nie rzutuje to jednak na całe spotkanie, w którym kontrolowaliśmy grę od początku do końca, w każdym z setów uzyskiwaliśmy przewagę, której nie oddawaliśmy do końca.

Avia Świdnik - GTPS Gorzów Wielkopolski 3:1 (25:20, 25:22, 24:26, 25:19). Widzów: 600. Sędziowali: Marek Litwiński z Jarosławia i Grzegorz Janusz z Jasła
Avia: Makowski, Guz, Pawłowski, Malicki, Michalski, Wójcicki, Kowalski (libero) oraz Jarosz, Dziewit, Grabarczyk, Jaskulski. Trener: Krzysztof Lemieszek.
GTPS: Woroniecki, Hunek, Szlubowski, Mach, Grzesiowski, Stępień, Ratajczak (libero) oraz Mischke, Olichwer, Kupisz, Adamowicz, Wroński. Trener: Sławomir Gerymski.