Cross Straceńców 2024 w Głogowie. Setki biegaczy pokonało podbiegi, błoto i wodę. FOTO

Kacper Chudzik
Kolejna edycja Crossu Straceńców w Głogowie przyciągnęła setki biegaczy. Czekała na nich wymagająca trasa.

Za nami kolejna edycja Crossu Straceńców. Sztandarowa impreza Jurka Górskiego jak zawsze przyciągnęła na tor motocrossowy w Głogowie setki miłośników biegania w trudnych warunkach. A do pokonania mieli niełatwą trasę pełną stromych podbiegów, doły z wodą, błotnistą górkę i wiele innych.

Pogoda dopisała, podobnie jak frekwencja wśród zawodników. Ci mierzyli się z trasami na trzech dystansach: 5, 10 oraz 15 kilometrów.

Bieg Złoty na 15 km wygrał w tym roku Andrzej Iliv z Lipna. Drugi był głogowianin Tomasz Moczek, a trzeci Mateusz Antoszków z Góry. Wśród kobiet pierwsza dobiegła Klaudia Petters z Bolesławca, potem Anita Peron z Zielonej Góry, a podium zamknęła Elżbieta Kowalewska ze Zgorzelca.

W Biegu Srebrnym na 10 km tryumfował Kacper Michałowski z Trzebieży, drugi był Dominik Mańk z Milejowic, a trzeci Mikołaj Słapa z Krakowa. Wśród pań pierwszą lokatę wywalczyła Urszula Olejniczak z Głogowa, druga była Marta Szatarska z Zielonej Góry, a trzecia Katarzyna Pasławska z Jastrzębia Zdrój.

Z kolei w Biegu Brązowym na 5 km wygrał Maksymilian Łupiński z Luty, drugie miejsce zdobył Łukasz Młynarczyk z Otynia a trzecie Krzysztof Kareta z Luty. Pierwsza lokata wśród kobiet przypadła Małgorzacie Janusz z Jeziornej, druga Agnieszce Konaszczuk z Legnicy a trzecia Kindze Karnickiej z Głogowa.

Mamy dla Was obszerną fotorelację z Crossu Straceńców w Głogowie.