MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Życie dawnego Skierbieszowa w obszernym albumie. Dostępny jest za darmo w miejscowym UG. Zobacz zdjęcia

Adrianna Romanek
Adrianna Romanek
Album „Zwykłe historie. Fotograficzny portret gminy Skierbieszów” trafił właśnie do rąk czytelników. Jego autorami są Bogdan Nowak, nasz redakcyjny kolega oraz Adam Gąsianowski, fotograf, wydawca oraz m.in. właściciel Muzeum Fotografii w Zamościu.

Srebrzysta łza

"Być może miały być tylko starymi fotografiami jakich na świecie miliony. Okazało się jednak, że mają w sobie moc poruszyć niejedno serce. To dlatego w czasie sobotniego spotkania Sławomir Kugiel opowiadał o nich drżącym ze wzruszenia głosem; to dlatego Jolanta Skowron, przeglądając album, była prawdziwie przejęta; to dlatego w kącikach oczu Wiesława Sędłaka zamigotała srebrzysta łza..." - napisał Tomasz Tomczewski w recenzji albumu pt. "Zwykłe historie. Fotograficzny portret gminy Skierbieszów". "Wielu z nas dałoby dużo, aby zobaczyć w podobnej książce swoje zdjęcia na huśtawce z placu zabaw, fotografie kolegów z czasów szkolnych i łąkę, którą porosła dzisiaj betonem. Skierbieszów swoją kolejną pamiątkę właśnie otrzymał”.

Książka wygląda efektownie. Została wydana na kredowym papierze, ma twardą okładkę i ponad 350 stron.

Bezcenne, najważniejsze

- Baliśmy się, że archiwalne zdjęcia w druku mogą wyjść słabo, niewyraźnie, zbyt ciemno, ale... to się chyba nie ziściło. A tych fotografii w dobrej jakości są setki! Prezentują się dobrze - po raz pierwszy w tak dużych formatach – mówi Bogdan Nowak. - Naprawdę jesteśmy szczęśliwi, że udało się tę publikację wydać. Usłyszeliśmy już od czytelników wiele ciepłych słów. A to jest bezcenne, najważniejsze.

Ta radość ma wiele powodów. Dzięki albumowi kilku skierbieszowskich fotografów z lat 50., 60., i 70. ubiegłego wieku - w tym Tadeusz Szkamruk i Wiesław Sędłak – zostało odpowiednio pokazanych i uhonorowanych. - Dla mnie to było najważniejsze – podkreśla Bogdan Nowak.

Album został wydany przez skierbieszowski Urząd Gminy. Jego promocja odbyła się w ostatnią sobotę, w miejscowym Gminnym Ośrodku Kuultuury. Spotkanie poprowadził Tomasz Tomczewski, dziennikarz, autor m.in. książki pt. „Powiadania”. Wraz z nim oraz Bogdanem Nowakiem i Adamem Gąsianowskim na scenie pojawił się także Sławomir Kugiel, sekretarz gminy Skierbieszów, który przez wiele lat gromadził archiwalne zdjęcia. To one stały się podstawą albumowego opracowania.

Album został wydany w nakładzie dwóch tysięcy egzemplarzy. Był rozdawany uczestnikom sobotniego spotkania, którzy licznie na nie przybyli (otrzymali ponad 200 egzemplarzy). Publikacja nadal jest dostępna w Urzędzie Gminy Skierbieszów. Można ją otrzymać bezpłatne.

Zdjęcia wykonane podczas spotkania autorskiego w Skierbieszowie oraz pochodzące z albumu pt. „Zwykłe historie. Fotograficzny portret gminy Skierbieszów”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Życie dawnego Skierbieszowa w obszernym albumie. Dostępny jest za darmo w miejscowym UG. Zobacz zdjęcia - Lubelskie Nasze Miasto

Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto