Spis treści
Komenda policji w Lublinie - najważniejsze zadania
Policja to służba mundurowa, a jej główna funkcja to dbanie o bezpieczeństwo wszystkich osób na terytorium naszego kraju. Funkcjonariusze posterunków, komisariatów oraz komend policji zajmują się działalnością:
- śledczą
- prewencyjną
- w zakresie spraw wewnętrznych
- w zakresie ruchu drogowego
- zwalczającą przestępczość
- w zakresie techniki kryminalistycznej
Najbardziej znana zwykłemu obywatelowi pozostaje działalność prewencyjna oraz z zakresu ruchu drogowego. Każdego dnia możesz zobaczyć na ulicach Lublina patrole policyjne, których celem jest pilnowanie porządku oraz kontrole drogowe, zapewniające właściwe zachowania na drogach. W większości przypadków tego typu sprawy przypisane są komisariatom, komendom miejskim policji oraz znajdującym się najniżej w policyjnej hierarchii posterunkom policji. Powyższa działalność ograniczona jest do powiatów, miast, mniejszych miejscowości.
Z efektami jednostki zwalczającej przestępczość nie masz zbyt często do czynienia. Jest prawie niewidoczna dla zwykłych ludzi, ale tak samo istotna. Sprawy z tego zakresu prowadzą funkcjonariusze komend wojewódzkich, miejskich a także komisariatów i posterunków policji. Uzależnione to jest od skali i zasięgu sprawy.
Lista posterunków, komisariatów i komend policji w Lublinie
Poniżej znajduje się lista posterunków, komisariatów i komend policji w Lublinie i okolicy. Upewnij się, że wiesz, który położony jest blisko Ciebie.
Twoja wizytówka w Katalogu Firm
Docieraj do 3,7 mln użytkowników naszych serwisów dziennie
Szukasz dalej? Kliknij i sprawdź posterunki policji w Lublinie.
Te rzeczy mogą Ci się przydać
Kiedy potrzebna jest pomoc policji?
Jeżeli dostrzeżesz niepokojącą sytuację, szybko zadzwoń pod numer alarmowy 112 lub 997 albo udaj się do najbliższej jednostki policji. Oto powody, dla których zwracamy się o pomoc:
- zdarzenie drogowe, w którym uczestnicy doznali obrażeń
- kradzież mienia przez kieszonkowców
- chuligańskie zachowania
- przemoc wśród nastolatków
Bardzo istotne jest, by w sytuacji, jeśli czyjeś lub nasze bezpieczeństwo może być zagrożone, zaalarmować odpowiednie służby, a te szybko i skutecznie okażą pomoc. Natychmiastowa reakcja może kogoś uratować, albo pomóc schwytać zagrażających otoczeniu przestępców.
To warto wiedzieć

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym problemem w Polsce
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?